Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
23-Dec-2009
Як кажуть там - Хеппі Нью Уеар

Нещодавно Славутській міський голова В.Сидор провів Інтернет-конференцію. Власне, це трапилося лише після пропозиції директора Інституту трансформації суспільства О.Солкіна. Втім, європейський досвід нарвався не на того голову. Два тижні тому В.Сидор відвідав Австрію та Швейцарію. Про вивчення системи місцевого самоврядування не велося - поїздка присвячувалася питанню зміни навколишнього середовища. Для Славути, де ліси вирубані в радіусі трьох кілометрів, питання актуальне - але при чому тут Австрія?

Нещодавно стало відомо, що Світовий банк затвердив перелік десяти українських міст для реконструкції систем водопостачання та опалення, а також енергозбереження. Причому в десятку увійшли не лише обласні центри, а й Слов'янськ, Балта, Дрогобич. Славути в списку немає. Для цього треба було докласти певних зусиль - а навіщо, коли можна просто підняти тарифи?

Варто також згадати про діяльність Асоціації територіальних громад 30-кілометрової зони ХАЕС. Цікава деталь - до організації можуть входити лише депутати місцевих рад. Представники громадських організацій з 30-кілометрової зони до асоціації не входять. Логіка проста: варто купити 50%+1 голоси депутатів, число яких не таке вже й велике, чим вовтузитись з якоюсь громадою. Парадоксально, але така метода роботи категорично суперечить заявленій меті вивчення австрійсько-швейцарського досвіду стосунків влади і громади. Влада ширяє на небаченій висоті, звідкіля проблеми людей здаються мізерними і навіть дещо смішними...