Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Загальні
22-Aug-2008
Серпень 2008

- Очільники міста радо повідомили про завершення ремонту вулиці князів Сангушків. Багато років по ній, непристосованій для вантажного транспорту, він і їздив. Тротуар є лише від АЗС "ОЛАС" до вулиці Коцюбинського. Далі його немає - ні до ремонту проїжджої частини, ні після. А по цій вулиці, між іншим, багато дітей ходять в 4 школу. Прямо по проїжджій частині: Подякуємо владі за свою небезпеку.

- Продовжуються проблеми з власниками автотранспорту на вул.Я.Мудрого і Кузовкова - там, де базар. Міська влада і ДАІ не можуть (чи не хочуть) дати лад на цій ділянці - якщо від РЕМ до базару автівки ще якось прибирають з проїжджої частини дороги, то на самому перехресті стоять не лише машини, а й торгові точки. Для цієї зони, вочевидь, існують окремі правила дорожнього руху.

- Не затихає справедлива боротьба колишньої редакторки "Трудівника Полісся" за невідомо що. Стійким захисником свободи слова виявилася Славутська райдержадміністрація на чолі з Г.І.Душнюк. Щоправда, після завершення перевірки Славутським відділом контрольно-ревізійного управління фінансово-господарської діяльності редакції газети "Трудівник Полісся" за 2007 рік, виявилися і фінансові порушення (занадто багато посад потрапило в одні руки), а й матеріальні. Це, так би мовити, "уцінка" вартості приміщення редакції колишньою редакторкою - з 380.000 гривень до 38.000. Ще трохи - і під пілотний проект роздержавлення преси пані В.Мальчук стала б власницею приміщення. Результати перевірки опубліковані в черговому номері ТП. Що скаже Галина Іванівна Душнюк?

- Нещодавно міська влада прийняла рішення про вступ до Добровільного об'єднання -асоціації "Енергоефективні міста України". Можливо, це змусить можновладців провести хоча б якусь роботу у напрямку енергозбереження. Бо до цього часу таких прикладів не було. Так, у єдиному на цей час у Славуті будинку з даховими котельнями (вул.Здоров'я, 17), мешканці платять за опалення так, як і в інших будинках - за тими ж необмеженими тарифами, що включають і транспортування тепла по трубам. Дійсно, краще обігрівати землю і ділити це порівну на всіх. Як в СРСР.

- 17 серпня 2008 року на цвинтарі с.Киликиїв було освячено пам'ятник на могилі українського повстанця Якима Гулея. Як з'ясував дослідник діяльності УПА на Славутчині, письменник М.Руцький, з Киликиєва до УПА пішло 20 добровольців, серед яких і Я.Гулей. У лавах УПА він боровся за незалежність України з 1943 по 1952 рік. Потім - арешт, висилка до Воркути. Там Я.Гулей став одним із активістів повстання в'язнів. Додому повернувся лише у 1967 році, однак зазнавав переслідувань до самого розпаду СРСР. На плиті пам'ятника напис - "Українському повстанцю від бойових побратимів т вдячних славутчан та нетішинців". Саме на їх кошти і було споруджено пам'ятник. Фінансову підтримку надали також місцеві осередки УНП, СОУ, КУН та товариство підприємців "Край".