Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
30-Jul-2008
Червень 2008

В деяких селах Славутського району запровадили новацію. Так, "ударними" темпами йде встановлення пам'ятних дошок загиблим під час голодомору 1932-1933 років. Йде гонитва за кількістю, а не якістю роботи. Так, в Малому Скниті та Довжках знаки встановлені біля пам'ятників загиблим воїнам Червоної Армії. При цьому висота червоноармійських обелісків вища - але справа навіть не в цьому: меморіальний знак має вигляд невеличкого хрестика на рівні огорожі. Видається, що все зводиться до виконання формальності - аби було. Варто зазначити, що люди загинули не від рук гітлерівців, а від "свого" керівництва - ВКП(б) та НКВС. Що не завадило бібліотекарю з Довжок на відкритті згадати в промові абстрактні часи "тоталітаризму" - не більше того.
В Манятині інший підхід. Там дошку на честь вшанування жертв голодомору встановили на... хресті-фігурі, що стоїть обабіч дороги при в'їзді в село. Економія, так би мовити, землі, матеріалів - і від очей подалі. Зате в центрі села до цього часу стоїть пам'ятник К.Марксу.

Чи буде в Славутському музеї відкрито експозицію про діяльність УПА на теренах Славутчини? Питання відкрите. Представники міської влади хоча і зібрали матеріали, однак в самому музеї нічого не робиться. До Дня Незалежності, вочевидь, не встигнуть. А до Нового Року?

Зростає кількість пам'ятників Леніну в Славуті. Нещодавно біля ЗБК силами місцевих комуністів був встановлений ще один монумент. Міська влада не відреагувала. Невідомим залишається доля пам'ятників йому ж в центрі міста і на станції Славута-2.

Продовжує труїти жителів мста Славутський руберойдовий завод. Окрім викидів фенолу, формальдегіду та ще 10 шкідливих компонентів, що діють в радіусі не менше 2 км., на його території працює підприємство "Технобазальт". Спочатку його перевели з околиці на територію міста, потім запустили 20 печей (які працюють без фільтру "Циклон"), а тепер ведуться земляні роботи для встановлення ще 80 печей. Нагадаємо, що при виготовленні базальту в повітря потрапляють частинки тканини, які потрапляють не лише на шкіру, а й в легені. Керівництво "Технобазалтту" і міська влада, втім, не зважають на це. Якщо ж врахувати, що в районі знаходяться авто заправки "ОЛАС" та "Авіас-плюс", ВАТ "АТП-16845" та шосе 2Р98, то картина взагалі жахлива. А тут ще й люди живуть... Василю Богдановичу, агов!

В Славуті, як і в Україні, відбуваються заходи по відзначенню 1020-ї річниці хрещення Київської Русі. В обласному центрі відбулася духовна академія, в двох кафедральних соборах - УПЦ КП та УПЦ МП, урочисті богослужіння.
В Славуті з 31 липня по 3 серпня влада провела (мовою оригіналу) "музичний сейшен". Чи знають український замінник цього слова в міськвиконкомі - невідомо; неясно також, яке відношення мають нехай і талановиті виконавці попси до духовної музики.

На відміну від міської та районної влади, УПЦ МП розгорнула бурливу будівельну діяльність, що схожа на манію. На території міста будується вже третя капличка. Перша була перероблена із занедбаної котельні біля школи N4, друга зведена по вул.Соборності, біля пам'ятників афганцям і чекістам (які не мають під собою поховання), третя зводиться на розі вулиць Я.Мудрого та Соборності. При цьому влаштована несанкціонована хресна хода. Втім, міська влада віддавна надає перевагу саме цій конфесії - чого варте лише святкування дня міста на престольне свято церкви УПЦ МП. А ви кажете - рівність релігій, однакові права конфесій.

23 липня 2008 року заслужений журналіст України В.О.Мальчук розповсюджувала дивне друковане видання з дивною назвою "Вісти-ТП" (трансформаторної підстанції?) Парадоксально, але така досвідчена людина відверто проігнорувала вимоги закону - адже не вказаний видавець (він скромно ховається за словами "редакційна колегія"), відсутній номер реєстраційного свідоцтва, відповідальний за випуск, редактор. Крім того, на виданні стоїть адреса сайту, що до цього нібито належав "Трудівнику Полісся". Втім, віддамо належне: білий папір, 12 сторінок, 2 кольори. Отже, за цим стоять великі гроші. Подейкують, що це спільний проект глави РДА Г.І.Душнюк та колишньої редакторки "Трудівника Полісся" В.О.Мальчук. Та й зміст відповідний - бідна, бідна журналістка, яку ніхто, ніхто не розуміє на всьому світі, на всьому світі...