Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
20-Jul-2008
Самогон від мера...

Якщо ми маємо таку владу - якою ж буде наша молодь?..
(слідами одного "круглого столу")

Якщо раптом ваш терпець увірветься, і ви вирішите відверто сказати сьогоднішній славутській владі про її прорахунки та недопрацювання в тому чи іншому напрямку роботи - стережіться! "Команда проффесіоналів" на чолі з Василем Сидором абсолютно не вітає подібних ініціатив. Якщо ж прояви вільнодумства походитимуть від певної частини територіальної громади нашого міста, як-то громадських організацій чи осередків політичних партій - це може бути сприйнято "демократичною" владою, як відверта агресія проти неї з метою повалення існуючого міського ладу!
Схоже, саме так розцінив Василь Богданович відозву славутської міськрайонної громадської ради, щодо наявності кричущих проблем у молодіжному середовищі Славутчини. Адже поведінка міського голови та деяких його заступників під час проведення так званого "круглого столу" з молодіжної проблематики видалася багатьом його учасникам - далеко не адекватною, якщо не сказати... хворобливою.
Запросивши підписантів "бунтівного звернення" з одного боку та групу славутської молоді з іншого на, здавалося б, звичний захід, міська влада... спровокувала конфлікт.
Аналізуючи перебіг "дискусії", стає ясно: "конфлікт батьків і дітей" місцевого значення був "підігрітий" владою навмисне!
Для вдалого проведення провокації владі був конче необхідний хоч якийсь привід. І такий привід був знайдений.
Серед усіх пропозицій та вимог громадської ради щодо покращення стану виховної роботи з молоддю, влада виокремила лише одну. Одну, зате яку!
Це була вимога щодо закриття алкогольного бару "Фортеця" та нічного(також алкогольного) клубу "Партизан", розміщених (увага!) в СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧОМУ комплексі міста - справжнім власником якого є ЗАТ "Прогрес".
Невеличка довідка:
Міський спортивно-оздоровчий комплекс був збудований на кошти державного бюджету та якимсь дивним чином переданий в оренду ЗАТ "Прогрес" (директор Фрідман А.Д.) у "диких" дев'яностих. До сьогодні ніхто з посадовців славутського міськвиконкому не знає (не хоче знати?!): на який правовій підставі ця споруда була передана ЗАТу і чи передавалася вона йому взагалі?!..
Чисельні (у тому числі) письмові запити громадськості з цього приводу ситуацію не прояснили. Сіра будівля вміє берегти свої таємниці.
Між іншим, була це на той час функціонуюча споруда, з двома діючими басейнами, просторими, тренажерними залами - майже щодня набитими людьми... Була... Була та й загула! За неофіційними даними, спорткомплекс передали в оренду приватній структурі через неможливість його утримання на місцевому балансі.
Що ж - часи були невеселі. Держава швидко бідніла, а "вітчизняний" бізнес саме нарощував м'язи... Ось і доручили одному такому бізнесмену доглянути комплекс: мовляв, візьми, дорогий друже під опіку до кращих часів, собі копійчину заробиш, та й для майбутніх нащадків збережеш...
А що зберіг! Принаймні стіни лишились. І про себе не забув, звісно...
Станом на 2008 рік спортивно-оздоровчий комплекс ряснів двома алкогольними закладами і не мав жодної іржавої штанги...
Словом, напевно знаючи, що обійти проблему спортивного комплексу на спільній зустрічі буде неможливо, влада вдалася до безпрецедентного кроку: вона вирішила використати молодь як прикриття своєї бездіяльності та беззаконня. Адже не могли, просто не мали права державні службовці славутського міськвиконкому не знати вимог чинного законодавства України, щодо категоричної заборони розміщення в подібних спортивних спорудах "алкогольних фортець" - тим більше, коли ці фортеці яскраво кидаються в очі своїм "авангардним" архітектурним стилем.
А якщо знали, то чому дозволили?! І чому за стільки років свого вагомого слова не сказали правоохоронні органи?
До речі, не здогадуючись, в халепу потрапив і власник (субарендатор?) нічного клубу. Адже можна не сумніватися, що подібні "тонкощі" українського законодавства йому також "забули" пояснити. Людина вклала чималі гроші в "просунуту" молодіжну ідею, а тепер, виявляється, торгівля алкогольними напоями в роздріб саме у цьому закладі повинна(!?) каратися...
Чому міська влада разом із орендодавцем не запропонувала ініціативній людині якесь інше приміщення, яке б не викликало жодних запитань щодо законності та правопорядку? А, може, це було зроблено навмисне?.. Мовляв: ти заплатив гроші, ми тобі виділили приміщення, а далі - крутись як знаєш і нас не згадуй...
Проте, не так сталося, як гадалося. Бо згадали інші... Отже, спочатку був змінений формат зустрічі. На очах у запрошених "круглий стіл" перетворився на звіт міського голови перед виборцями. На п'єдесталі, в президії, чинно воссідали мер і два його заступники - знизу ж ті, хто повинен був слухати плутані розповіді Василя Богдановича про свої здобутки. Заздалегідь підготовлені молоді "партизани", вперемішку з начальниками управлінь та відділів міськвиконкому, один за одним виходили на трибуну та доводили консервативним підписантам всі переваги нічного славутського життя. Словом, говорили про все - тільки не про національне виховання, мораль, духовність, патріотизм та шляхи подолання таких загрозливих явищ, як наркоманія і алкоголізм. Більше того! Під палкі аплодисменти присутньої молоді, можновладці договорилися до того, що... мовляв, і закони іноді можна порушувати, коли "добра справа" цього потребує, і самогонки випити не гріх, якщо вона якісно виготовлена... Звісно, під добрими справами малося на увазі - збереження СПІРТкомплексу в його теперішньому стані та відкриття нових "точок самогоноваріння". Це оці негарні дядьки від славутських громадських організацій намагаються закрити ваш клуб і позбавити вас приємної можливості помочитися на меморіал пам'яті полеглим на війні славутчанам, під час проведення так званих музично-розважальних програм у місті, це все вони, популісти, хочуть заборонити вам пити усе, що горить та бити скляні пляшки об голови одне одному, - це лише ми піклуємось про ваш психічний і фізичний стан здоров'я, дозволяючи відкривати нові генделики та зали з ігровими автоматами... Шоу продовжувалось більше двох годин, доки не втомилися самі ведучі.
Після його закінчення лише подумалось: якщо ми маємо таку владу - якою ж буде наша молодь?

Р.S.
Користуючись нагодою, хочеться запитати у представників місцевих засобів масової інформації - зокрема, газет "Пульс" і "Трудівник Полісся" про причини їхнього ігнорування, позиції певної частини місцевої громади? Мається на увазі та сама позиція славутської міськрайонної громадської ради... Хотілося б поцікавитись у представників цих поважних видань: "З чим пов'язане їхнє небажання об'єктивно та вчасно висвітлити відозву громадської ради до очільників міста і району з приводу проблем місцевої молоді?" Що заважає їм виконувати свій професійний обов'язок: щотижневі наради у міського голови, чи реакція на прояви самостійності з боку керівника закритого акціонерного товариства?!
Про громадську приймальну певної політичної сили - будь ласка, на перших сторінках... Про громадські проблеми міста - зась! Почекаєте... І дійсно, хіба можуть, якісь там - місцеві молодіжні проблеми, хвилювати нас більше, аніж зміна адреси громадської приймальні БЮТу?! Хіба можна кидати тінь на заслужених будівельників? Хіба можна критикувати місцеву владу?...
Хочеться вірити, шановні журналісти, що члени громадських організацій, які надіслали вам цього листа, все ж таки його побачать(як побачать об'єктивні результати засідання так званого "круглого столу") - у повному обсязі - без правок та інтерпретацій.
Адже саме це називають "свободою слова".