Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
02-Sep-2007
Перепоховали

2 вересня 2007 року в Славутi вiдбулася акцiя перепоховання радянських вiйськовополонених, що загинули в концтаборi Грослазарет-301, та нiмецьких, угорських, румунських i польських полонених концтаборiв НКВС. Вiдбулося це на виконання Указу Президента В.А.Ющенка про створення спiльних вiйськових поховань пам'ятi. У заходi брали участь спiвробiтники посольств Нiмеччини, Австрiї, Польщi, Угорщини, Румунiї, Польщi та Росiї.
Офiцiйний занавiс.
А тепер подивимося за лаштунки.
Ще бiля мiської ради до iноземцiв почав приставати представник КПУ у червонiй футболцi з написом СРСР i псевдоукраїнським рушником, оберненим навколо заду. Що це мало означати - невiдомо; але чоловiк явно наривався на скандал. Коли iноземцiв не вдалося спровокувати словами, чоловiк перейшов до активних дiй. Спроби урезонити активiста успiху не мали - той пiдняв хай про вiдсутнiсть демократiї. Вже згодом за справу таки взялася мiлiцiя, затримавши провокатора. Як на це дивилися гостi - невiдомо; але факт залишається фактом: прямо бiля виконкому ледве не сталася бiйка. Демократiя тому що.
Але це були лише квiточки. Основне сталося на полi. Коли почався мiтинг-реквiєм i iноземцi вже були бiля вiчного вогню, мiсцевi комунiсти на чолi з т.Парадзiнським розгорнули плакати. I дивнi то були плакати, зважаючи на мету акцiї. "Убийцам не место на поле памяти", "Прокляття тим, хто перезахоронює окупантiв з воїнами-визволителями". Спроби пояснити, м'яко кажучи, непотрiбнiсть цих дiй успiху не мали - червонi пропхалися в першi ряди, тикаючи написи все тим же iноземцям.
А пiд фiнал розiгралася ще одна гидка сцена. Коли ведуча мiтингу, С.Д.Дзюнь, закликала присутнiх священникiв вiдслужити спiльну панахиду, то Єпископ УПЦ КП Антонiй, священник УГКЦ I.Данькевич, настоятель костьолу Св.Дороти Ян Шаньца пiшли до могил. А от о.Петро (Московський патрiархат) в притаманнiй йому хамський манерi поперся на трибуну, звiдкiля i виголосив промову. В цей час бiля могил вже йшла вiдправа - але московський батюшка, нiчтоже сумняшеся, вклинився у спiльну службу разом iз своїм хором, зупинивши панахиду, i росiйською (а якою ж) мовою швиденько вiдчитав молитву. Пiсля чого не приєднався до спiльної панахиди, а сiв в машину i швиденько поїхав.
А на все це дивилися представники шести держав.
А тепер жарти вбiк. Питання не до червоних - про них пiзнiше. I не до московського попа - про нього теж згодом.
А до влади.
Панове, ви чим там займаєтеся? Ремонтом? Вiтаю. Iмiдж будинку ви вiдновили. А iмiдж Славути опустили нижче плiнтуса. Юродивi недобитки крутили вами у цей день, як хотiли. I бiля виконкому. I на полi. Вони перетворили захiд на власну пiар-акцiю; а вже завтра в шести посольствах ляжуть на стiл звiти про те, що в Славутi до цього часу воюють з фашистами, i влада нiчого не може (чи не хоче) вчинити з цими вояками. Нехай у вас не працює служба iнформацiї - ви не знали про провокацiї. Але важко було здогадатися? Або превентивно викликати товариша Парадзiнського i попередити - якщо хоч одна стара падлюка вилiзе на поле, отримає кийком по головi. А вилiзла. I не одна. I вчинили шабаш на могилах. Перед камерами i очами гостей. В них брали iнтерв'ю. Вони були герої. А ви не були владою.
Друге - поведiнка о.Петра. Це теж ваша робота, панове: саме ви виховали цього хама. Постiйним сюсюканням, заграванням i вiдвертим iгноруванням прав справжнiх українських церков. Звiсно, вiн вважає себе паном, а вам навiть на думку не спало попередити: отче, захiд НАШ, i МИ скажемо вам, коли i як служити. Разом з усiма. А не пхатися на трибуну i само рекламуватися.
Гидко, панове. Залишилося запитати - а що ви можете? I чи можете щось взагалi? Якщо Парадзiнський i Ко й цього разу залишаться непокаранi - грiш вам цiна. "Дети смотрят на вас свысока, и собаки плюют вам вслед" - це про вас. I якщо в центрi мiста пiсля того, як зграя юродивих показала свою мораль, ви залишите їм на втiху пам'ятник Ленiну - то шкода i гроша.
Амiнь.