Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
14-Jun-2006
14 червня 2006р.

Будинок у тiнi

Кiлька рокiв поспiль простояв старий згорiлий барак, що по вулицi все ще Дзержинського, за меблевим цехом. Його вiкна виходили на подвiр'я школи номер 2. Була колись довга iсторiя, як люди, прописанi в бараку, намагалися в якостi компенсацiї отримати землю пiд забудову - та погрiльцi так нiчого i не отримали, нi житла, нi землi.
I от цього року на мiсцi згарища, за щiльним дерев'яним парканом, iде будiвництво приватного котеджу. Його власник, звiсно, до барака нiякого вiдношення не має. Вiн - скромний керуючий одного з банкiв, засновник якого вже четвертий поспiль термiн тримає в кишенi мандат депутата Верховної Ради України (нинi вiд БЮТ); сам щасливий забудовник - депутат мiської ради (теж вiд БЮТ).
Але це тепер - а в перспективi скромний банкiр планує придбати старий корпус школи номер 2. Ця споруда - одна з небагатьох, що вцiлiла пiсля всiх iсторичних штормiв, якi пронеслися над Славутою. Цього року будинковi виповнюється рiвно 100 рокiв. Дiтей планують перевести до нової школи номер 9 (це зовсiм близько, якийсь кiлометр i перейти якихось 5 вулиць).
Скромно i зi смаком. От як дiти навчаться рахувати, то зможуть прийти до своєї колишньої школи (яка буде, вочевидь, банком) i вкласти грошi.

***

У 2007 роцi припинить iснування 359-а бригада збереження ракетно-артилерiйського озброєння, що розташована за кiлометр вiд мiста. Якщо коротко, це казарми, залiзничнi колiї, склади ГСМ. Невiдомi (як завжди) бiзнесмени вже поклали око на територiю об'єкту.
Але саме смiшне не це - в мiстi з'явилися i вперто циркулюють чутки, що база збереження планується пiд розташування ядерних вiдходiв. Десть хтось нiби вирiшив, що склади, якi витримали зброю, витримають i контейнери з плутонiєм. Поки що немає вiдповiдi з Мiнiстерства екологiї - але хто ж скаже правду про таке.
Тож порятунок славутчан - в руках самих славутчан. Як казав один мультяшний герой - "гасконцю, нас чекають веселi часи"

***

"Україна молода" повiдомила...

...про iнцидент 9 травня поблизу с.Стригани. Ще у 2002 роцi газета розмiстила матерiал про вiдкриття пам'ятника - "Герої пiд скотчем" - на жаль, i тодi, i зараз влада нiчого не зробила, аби дати лад бiля обелiска. Дуже зворушливо у цьому планi виглядає вiдповiдь начальника мiсцевої мiлiцiї про те, що "злочинних дiй не виявлено, встановити винуватих немає можливостi" - подумаєш, комусь там розвалили голову. Мовчать i депутати обидвох рад - мiської та районної.
Мiнiмальний висновок такий самий: порятунок славутчан - в руках самих славутчан. Якщо моя мiлiцiя мене не береже, потiм хай не дивується, чому її так люблять.

***

Водночас...

... мiська рада вперто обходить питання про нецiльове використання спорткомплексу "Здоров'я". Ресторан же "Фортеця" при ньому шалено розвивається - особливо це видно вночi, коли свiтяться лiхтарики (поки що не червонi), на радiсть жителiв навколишнiх будинкiв лунають п'янi пiснi. Узагалi спорткомплекс перетворився на таке собi гнiздечко напiврозпусти з порожнiми спортивними залами, зате закладами громадського харчування з великою пропозицiєю алкогольних напоїв, а також на офiси ТРК "Контакт-Славута". Така собi приватизацiя по-славутськи - було спiльне i спортивне, а стало приватне i фрiдманiвське.
Мiж тим - лiто, канiкули. Якраз би зорганiзувати дiтей, влаштувати хоча б якiсь спортивнi змагання чи похiд - але який похiд, коли така "Фортеця". Справедливостi заради вiдзначимо, що таке ж безладдя не лише на "Сонячному". Так, скажiмо, попереднiй мiський голова М.О.Полiщук зумiв продати двi дiлянки на перехрестi вулицi князiв Сангушкiв i Шепетiвського шосе пiд АЗС - а тут був гайок i галявина, де дiтлахи грали у футбол. Годi й казати, що альтернативи дiтям запропоновано не було. Не варто й казати, що теперiшнiй БЮТ (колишнi регiони), що прихопив обидвi ради, такими дрiбницями не переймається...