Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
14-May-2006
15 травня 2006р.

4 роки назад бiля Стриган було встановлено пам'ятник воякам УПА, що загинули в бою з частинами НКВС у 1944 роцi. 4 роки пам'ятник стояв на березi найбiльшого озера. 9 травня 2006 року, за годину до покладання квiтiв, житель села Крупець Л.В.Яцентюк побачив, що пам'ятник облитий лайном. Пам'ятник вiдмили, i захiд за участю голiв райради й райдержадмiнiстрацiї вiдбувся. Пiсля того, як захiд було проведено i люди розiйшлися, до Л.В.Яцентюка, котрий останнiм залишився бiля пам'ятника, пiдiйшли троє молодикiв i жорстоко побили 60-рiчну людину. Непритомного закривавленого Л.Яцентюка залишили бiля пам'ятника. Коли вiн прийшов до тями, йому вдалося дiстатися до села. Молодший брат вiдвiз його до лiкарнi, де вiн був прооперований. Наступного дня з вiнкiв були зiрванi синьо-жовтi стрiчки. Характерно, що нi прогресивний фрiдманiвський "Пульс", нi "патрiотичний" райрадiвський "Трудiвник Полiсся" навiть не обмовився про те, що сталося.
Якщо коротко - за патрiотизм намагалися вбити вчителя, українця, сина фронтовика. Звiсно, простiше сказати - "слiдство покаже" - але нiчого воно не покаже. Такого не було навiть за часiв Кучми. Легше всього списати на регiонально-нетакiвську а чи червону "опозицiю", що перейшла до бандитської тактики нападу з-за рогу (а їм не звикати) - але все це сталося, коли район накрив БЮТ (на чолi з А.Д.Фрiдманом). Окремо (щоб не було потiм непотрiбних питань): нiхто не звинувачує вiдомих дiячiв мiсцевого списку БЮТу в органiзацiї того, що сталося на озерах - але от в замовчуваннi i спуску справи "на гальмах" не вiдмовиш. За тиждень - нуль реакцiй. Нiби так треба.
А тепер пор приналежнiсть газет, рад (мостiв, телефонiв т.iн). 11 травня цього року вiдбулася сесiя мiської ради. Запрошено (традицiйно) депутатiв Верховної Ради України, обласної ради, заступникiв мiського голови, начальникiв управлiнь, керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, голiв квартальних комiтетiв - все, як в старi недобрi часи. Парадоксально, але рядових членiв партiй, представники яких i стали депутатами, не запросили. Хоча вибори були якраз пропорцiйними. Посади секретаря мiськради, заступникiв мiського голови i голiв постiйних комiсiй прибрав до рук БЮТ (представник якого тов.А.Д.Фрiдман, колишнiй регiонал Януковича, є депутатом обласної ради). Парадоксально, що керманичi БЮТу, який шов на вибори пiд гаслом "Справедливiсть є, за неї варто боротися", елементарно (знову-таки по-бандитськи) бортанули союзникiв з СПУ i НСНУ (хоча Юлiя Володимирiвна з усiх трибун звинувачує НСНУ у зрадi на найвищому рiвнi), i знюхалися з блоком Литвина i навiть представником блоку "Не ТАК", якому з царського плеча жалувано мiсце керуючого справами райради. В мiськiй радi секретарем знову обрано Б.Семенюка. Пенсiйний вiк не завадить докеровувати мiстом - що ж, за такi посади чiпляються всiм, чим можна, i до останнього, з таких посад (нiяких натякiв!) виносять... Першим заступником став Є.Сабiнський. Заступником з гуманiтарних питань - С.Дзюнь. Якщо додати до цього директора славутської ТРК В.Смоляра... так i хочеться сказати "знайомi обличчя", якби це не видалося занадто м'яким термiном.
...Якщо це та "справедливiсть, за яку варто боротися" - то краще вже бути на боцi несправедливостi.

***

По мiсту вже два тижнi проводиться ямковий ремонт дорiг. Причому дороги дiляться на "свої" та "не свої". Якщо мiськi дороги так-сяк ремонтуються, то дiлянку мiж шосе 2Р98 i початком бетонки на вокзал, розмiром 20*20 метрiв, так i не вiдремонтували. Лише недавно лiквiдували пiдняття каналiзацiйних стокiв бiля зупинки "Руберойдовий завод" через колектор водоканалiзацiйного господарства - до того всi брудна вода з водостоку виливалася безпосередньо на вулицю i прокладений в осiннiй снiг асфальт.
9 травня вiдбулася також святкова дискотека. Яким чином вона пов'язана з Перемогою, неясно. Добре, що гоцалки вiдбулися не безпосередньо бiля меморiалу Слави. Тому що 6 i 7 травня в Славутi гостював цирк. Цього разу не поблизу спорткомплексу, а якраз навпроти мiськвиконкому. Вражаюче дiйство - мiськвиконком i цирк на однiй площi. Але факт в тому, що цирк, власне, був встановлений безпосередньо бiля пам'ятника загиблим славутчанам. При цьому промовчали всi без винятку полiтичнi партiї, насамперед "вєрниє ленiнцi" з КПУ, якi давно вже приватизували Перемогу.
Отакий в Славутi День Перемоги, i таке примирення...