Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
29-Nov-2005
28 листопада 2005 р.

В Славуті все спокійно...

А даремно. Рівно рік тому, 22 листопада 2004 року в Славуті керівництво штабу В.Ющенка майже в повному складі виїхало до Києва - там починався Майдан. I славутські заходи проти фальсифікації виборів Президента підтримувала, власне, громадськість. Потім вона ж надала відповідну оцінку тим керівникам, які всупереч Закону України "Про вибори президента України" допомагала Януковичу.
Цього року, на жаль, все повторилося знову. Попри офіційну інформацію про мітинг, що мав відбутися 20 грудня об 11 годині, мітингу не було. Був запис на поїздку до Києва на 22 грудня. Звісно, ідея хороша - але ж Той Майдан підтримувався тисячами Майданів малих, то ж чи не варто було б все-таки відзначити річницю і в Славуті?

***

Транспортабельність

Нині в Славуті, за рішенням міськвиконкому, збільшується кількість маршрутів. З'явився 6, на черзі 7 і 8. При цьому організатори конкурсу вирішили охопити якомога більше славутських вулиць, не зважаючи на рентабельність таких маршрутів і прямі збитки перевізників. Власне, не зважають і на потреби пасажирів. Адже штучно збільшуючи довжину маршрутів (скажімо, 7 на 2 кілометри), зацікавленість пасажирів саме цим маршрутом зменшується - а 6, 8 до того закручені, що шлях від вокзалу до районного будинку культури збільшується вдвічі. Аналогічно подовжено маршрут через Мокроволю, вул.Шевченка, князів Сангушків і склозавод (колишній автобусний третій). Отже, скоро вибори...

***

Після звернення

Два представники громадськості - голова районної організації партії "Союз Чорнобиль" М.Гордеєв та голова міської організації "З'єднання борців за справедливість" Л.Юрчук надали заяву до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Н.Карпачової, Міністру внутрішніх справ Ю.Луценку та голові облдержадміністрації I.Гладуняку

Уповноваженому ВР України з прав людини
м. Київ-8 вул. Університетська 21/8
Міністерство ВС України Юрію Луценко
м. Київ, вул. Богомольця 10
Хмельницька облдержадміністрація
м. Хмельницький Майдан Незалежності Iвану Гладуняку
Шановні можновладці, звертаємось до Вас повторно взяти під контроль і припинити свавілля і беззаконня, яке твориться в Славутському дитячому будинку дітей-сиріт та малозабезпечених "Затишок". Після нашого першого звернення до Вас і Вашої байдужості до дитячих проблем в рік захисту дітей-сиріт, відношення до дітей погіршились. До справи взялась Славутська міліція і почала дітей залякувати і затикати їм рота кулаками і дубинками. Так, працівник кримінальної дитячої міліції Куліневич О. С. заводив по одному в спальню ДБ "Затишок" Діму Глобіна, Горбатюка Iвана, де бив їх звірячими методами. Ці факти підтвердили Дубовік Анатолій та Горбатюк Андрій. 4 листопада 2005 року в присутності працівників обласної кримінальної міліції та голови Славутського осередку "Борців за свободу" Юрчук Л. Г. підтвердився другий випадок, який відбувався, коли діти втекли з уроків із школи. Вихователька Галина Костянтинівна разом з міліцією знайшли їх за грою на комп'ютерах, завели їх в дитячу кімнату міліції та після допиту і складання протоколу Куліневич О. С. заводив по одному в актовий зал міліції Горбатюка А, Святого Д., Савчука Д. та Ярему С., де ногою бив під коліно, таким методом збиваючи дітей з ніг на підлогу, а далі бив куди попало. Після цього у вечері між 17.00 - 19.00 виховна робота Куліневича О. С. продовжилась в ДБ "Затишок" в той вечір чергувала вихователька Марина Едуардівна та Віра Федорівна Щепанська помічник вихователя. М. Е. сиділа біля столу, а В. Ф. заводила дітей по одному в старшу дитячу спальню до Куліневича О. С. де він знущався над дітьми. На другий день після виховної роботи Куліневича, Діма Святий прийшов в школу з побоями, які побачила вчителька Панчук Тетяна Миколаївна. Після огляду в медкабінеті школи 9 була складена доповідна записка директору школи про побиття Діми працівником міліції і зафіксовані побої на різних частинах тіла. Так, на щоці було видно чотири багрових відзнаки пальців руки, синяки на спині та на лівій нозі під коліном. При огляді був присутній психолог Петро Володимирович.
Особисто Куліневич О.С. залякує дітей погрожуючи їм розправою, якщо вони будуть підтверджувати факти його знущання над ними. При цьому він говорить, що перевіряючи поїдуть, він Куліневич тут кожен день. Тому діти його бояться, бояться його побоїв і погроз і неохоче дають підтвердження після його тиску. Тому просимо Вас вжити адекватні дії та захистити права дітей.

Все відбувається після відвідин Славути і будинку дітей-сиріт та малозабезпечених журналістами телеканалу "Iнтер". Отже, боротьба продовжується.

***

Недоторканість

5 депутатів Хмельницької міської ради з фракції УНП Ю.Костенка подали заяву про відмову від недоторканості. Вони вважають прийнятий Верховною Радою закон про недоторканість таким, що ставить поза правовим полем майже 250000 депутатів всіх рівнів і надає їм можливість безкарно брати хабарі, порушувати виборче законодавство тощо. Особливо мандат привабливий для криміналітету. Всім сепаратистам і антидержавним діячам надається індульгенція - отже, відкритий прямий шлях до криміналізації влади. Депутати вірять, що Конституційний Суд буде діяти в суворій відповідності з Основним Законом, який не передбачає пільг за соціальним чи посадовим станом.
Депутати звертаються до всіх обранців місцевих рад відмовитися від недоторканості. Текст відповідного рішення було розповсюджено серед депутатів славутських міської та районної рад... втім, відповіді і реакції нема...