Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
11-Jul-2005
Перша декада липня

Козацькi могили

1-3 липня 2005 року поблизу с.Пляшева Радивилiвського району Рiвненської областi вiдбулися урочистостi по вшануванню козакiв, що загинули тут у 1651 роцi в бою з поляками. Цього разу, окрiм поминальної служби, яку вiдправив митрополит Рiвненський i Острозький Даниїл разом з чотирма архiєреями (Кримським, Запорiзьким, Житомирським та Волинським), вiдкрився III фестиваль козацької пiснi. Учасниками були виконавцi з Полтавської, Харкiвської, Днiпропетровської, Запорiзької, Донецької, Херсонської, Житомирської, Чернiгiвської, Iвано-Франкiвської, Волинської та Рiвненської областей. Взяли участь також i гостi з Бiлорусi. Патрiархом Киїiвським i всiєї Руси-України Фiларетом було освячено хреста на мiсцi поховання митрополита Коринфського Йосафа та його помiчника диякона Павла, що були духiвниками вiйська Б.Хмельницького.
За три днi мiсце подiї вiдiвiдало 40 тисяч людей. Голова Рiвненської облдержадмiнiстрацiї В.Червонiй оприлюднив рiшення про клопотання на представлення до звання Героя України (посмертно) полковнику Iвану Богуну, Головному Отаману Вiйськ УНР Симону Петлюрi та органiзатору УПА на Волинi Тарасу Бульбi-Боровцю.
Цього разу (вже вп'яте) поїздку славутчан було здiйснено за iнiцiативи мiської органiзацiї Спiлки офiцерiв України та пiдтримки Спiлки iнвалiдiв Чорнобиля. Сприяла цьому фiлiя ВАТ "Хмельницькгаз" (В.Б.Сидор) та ЗАТ "Славутськй комбiнат "Будфарфор" (В.Г.Сальник), заступник мiського голови М.Ф.Паламарчук. Всього до козацьких могил приїхало понад 30 славутчан - найбiльше за останнi 5 рокiв. Серед них - партiйцi КУН, УРП "Собор", НСНУ, а також просто зацiкавленi iсторiєю рiдного краю.

***

Дивне обговорення вiдбулося у Шепетiвцi. Воно стосувалося майбутньої територiально-адмiнiстративної реформи. До участi не були запрошенi представники тих партiй та органiзацiй, що критично поставилися до проведення лiквiдацiйних вибухових робiт поблизу мiста. Їх навiть не попередили про захiд.

***

На Славутчинi з iнiцiатив Спiлки офiцерiв України почався збiр пiдписiв за визнання УПА воюючою стороною у Другiй Свiтовiй вiнi. Водночас йде збiр пiдписiв на пiдтримку української мови як державної.