Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
01-Jul-2005
I ще про перший день

Пам'ять
21 червня 2005 року в с.Iвки Старосинявського району вiдбулося вiдкриття пам'ятника на могилi чотирьох воякiв УПА. 60 рокiв назад вони загинули в бою на краю села. Їх оточили i намагалися взяти живими загони тодi вже МГБ. Пересвiдчившись, що вийти з оточення не вдасться, троє воякiв пiдiрвали себе гранатою. Наймолодший же з групи, 17-рiчний юнак, був схоплений. Його змусили копати могили загиблим товаришам, а потiм капiтан емгебiстiв трьома пострiлами у голову убив полоненого. Жiнка, у якої повстанцi зупинялися до бою, Домна Городецька, була засуджена на 10 рокiв таборiв. Вона i розповiла правду про тi подiї незадовго до своєї смертi у 1995 роцi. За п'ять рокiв мiсцевi патрiоти упорядкували могилу. А цього року на могилi був встановлений хрест i пам'ятний напис. Це стало можливим завдяки допомозi голови Старосинявської райдержадмiнiстрацiї О.Лактiонова (УНП), Полонської органiзацiї УНП, голови Рiвненської облдержадмiнiстрацiї В.Червонiя. На вшанування прибули делегацiї з Рiвного, Славути, Старокостянтинова, Хмельницького, Полонного.
Серед славутської делегацiї були ветерани УПА - I.Зеленюк, А.Заєдiнов, та голова мiської органiзацiї СОУ В.Скомороха.
Разом з вiдкриття пам'ятника бiйцям УПА мiсцева влада водночас провела заходи по вшануванню односельчан, загиблих пiд час голодомору 1937-1938 рокiв та Другої Свiтової вiйни.


Формалiзацiя
У мiстi почалися так званi громадськi слухання-звiти про дiяльнiсть мiського голови. Час вибраний напрочуд вдало - лiто, сезон вiдпусток, як оплачуваних, так i вимушених, так що цi "заходи" збирають аж до 10 осiб. Але для органiзаторiв важливий сам факт - "слухайте i не кажiть, що не чули". Крiм того, у депутатiв мiської ради вiдсутнє право звiтувати на цих самих слуханнях - в результатi виникає така собi нерiвнiсть, коли одна сторона - виконавча, та, що в президiї - має право звинуватити iншу, депутатську, котра знаходиться в залi.
Тема слухань - також сюрприз i таємниця, котра з'ясується лише в залi. Логiка також проста - не звiтувати ж про те, що прокладка вуличних газопроводiв, котра має вестися за рахунок бюджету, ведеться коштом самих жителiв. Зокрема, жителям вул. Комiнтерну вона обiйдеться по 1000 гривень з будинку. А жительцi мiста Л.I.Миклащук (самотня пенсiонерка 71 року) мiська влада пiшла назустрiч, видiливши аж 40 гривень на виготвлення документацiї. Це сталося, щоправда, пiсля того, як була створена комiсiяу складi секрктаря мiської ради та завiдуючих житлово-комунальним вiддiлом мiськвиконкому i соцiального захисту. Дорослi дядi провели розслiдування i встановили, що пенсiонерцi 71 рiк i що вона самотня. Скiльки грошей пiшло на оплату комiсiї - невiдомо, а пенсiонерцi таки перепало 40 гривень. Де вона вiзьме ще 960 - її проблеми.
Невiдомо також, чи буде звiтувати голова про двi АЗС бiля житлових будинкiв. А також чи дасть iнструкцiї по пересуванню побiля одної з них - "Олас", що проковтнула 100 метрiв пiшохiдних дорiжок i перехiд через трасу 2Р98 Шепетiвка-Рiвне. Тепер з одного боку шосе - газон, з iншого - кущi. Враховуючи iнтенсивнiсть руху автотранспорту у цьому мiсцi, можливi наслiдки уявити неважко.
Не закрите також питання будiвництва кiнського базару бiля храму УПЦ Київського Патрiархату (вул.Кузовкова). Таке враження, нiби часи "войовничого атеїзму" в Славутi так i не минулися...
Також хотiлося б дiзнатися про позицiю мiскього голови у питаннi соцiальних компенсацiй для 30-кiлометрової зони ХАЕС. Пiсля запуску 2-го реактора коштiв для мiста не надходило - так само, як i не було зменшено до 50% тариф на електроенергiю (замiсть теперiшнiх 70%).
То про що ж слухатимемо?


День... як то її... Конституцiї
28 червня - вихiдний день. I не бiльше того. Про святковi заходи мова не ведеться - вони поза межами реальностi. Жодного прапора на державних установах i прапорця на стовбах - чого не скажеш про 1 травня... I цi люди, що уособлюють мiське керiвництво, потiм вимагають вiд пролетарiату поваги до тої... як її... Конституцiї. Характерно, що невiдмiчання деяких державних свят (як i вештання по деяких недержавних революцiйних жовтневих захолдах) стало в Славутi доброю традицiєю мiської влади.
Втiм, з'явився нюанс - як розповiдає сам товариш есдек Полiщук, в груднi 2004 року вiн брав участь в оранжевих подiях... Отже - червона троянда в оранжевiй упаковцi...
Чого не зробиш заради влади...