Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
24-May-2005
Травень 2005

2 травня 2005 року внаслiдок дорожньо-транспортної пригоди загинув багатолiтнiй секретар Славутського мiськрайонного товариства полiтичних в'язнiв та репресованих Євген Антонович Мосiюк. Останнi 12 рокiв життя вiн присвятив людям, працюючи в Товариствi i в громадсько-полiтичному об'єднаннi "Демократична Славутчина". М'якiсть, iнтелiгентнiсть, i разом з тим принциповiсть - все це про нього, вiрного товариша, котрий зробив все, аби прожити своє життя чесно i безкопромiсно.
Нехай буде йому пухом земля.

14 травня пiшла з життя Марiя Калiстратiвна Комар (Чайка) . наймолодша серед ветеранiв УПА, що проживають в Славутi. Вона була ровесницею хлопцiв, що загинули в бою пiд Стpиганами. 9 травня поспiшала похати до пам'ятника бiля озер, щоб вiддати шану полеглим, аж раптом їй стало погано - i за п'ять днiв вона померла в реанiмацiйному вiддiленнi центральної районної лiкарнi. Вiдiйшла ще одна людина-легенда - з тих, котрi живуть поруч, i вiдсутнiсть яких вiдчуваєш, як пустку, лише тодi, коли їх не стає...
Вiчна пам'ять їй.

* * *

Традицiя...
Пiсля пожежi на арсеналi в Цвiтосi залишилися пошкодженi гранати та снаряди. Вiйськовi вирiшили знищити їх на колишньому бригадному полiгонi. Заступник начальника Генерального штабу, виступаючи на цю тему по мiськрайонному рпадiо, з переляку навiть не назвав власне iм'я. Хтось десь вирiшив, домовився з мiсцевою владою - i квит. А мiж тим в Законi України "Про цивiльний контроль у вiйськових формуваннях" передбачена участь у таких заходах представникiв громадськостi - для нагляду за тим, що вiдбувається, в даному випадку - за тим, що ж насправдi пiдiрвали на полiгонi.
Бо вiйськовi традицiї лiквiдацiї "пiд шумок" в Славутi добре вiдомi...