Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
10-Dec-2002
Пристрасті навколо фаянсового

Не встигли ще забутись спроби притримати розвиток руберойдового заводу, як з'явився новий сюжет. Знову з політичним підтекстом. Однак якщо у першому випадку замовником виступали президентські структури, а виконавцями борці з організованою злочинністью з МВС, бо голова правління ВАТ "Славутський руберойдовий завод" В. Шандра став народним депутатом по списку виборчого блоку "Наша Україна", то у другому причина інша.
Тут зійшлися вже інтереси недавніх союзників у виборчій компанії. З одного боку (партії Регіонів і промисловців та підприємців, директор комбінату "Будфарфор" В.Сальник), з іншого - профком підприємства. Однак як показав розвиток подій профком виконав роль прикриття другого бажаючого придбати комбінат. Формально відбувалось протистояння між нинішнім керівником підприємства та профкомом по питанню - брати трудовому колективу комбінат в оренду чи ні ?
Трохи інформації для роздумів. Комбінат "Будфарфор" найбільше промислове підприємство в місті (біля 2 тис. прцюючих). Відповідно найбільшими є відрахування до міського бюджету, Пенсійного фонду, тощо. Після зміни попереднього директора підприємства, яке належить державній корпорації "Укрбудматеріали", контроль за реалізацією продукції комбінату перейшов до новостворенної корпорації Торговий дім "Будкерам". Однак разом із централізацією збуту, почалось і підняття цін на продукцію. Це призвило до отримання прибутків лише за рахунок накручування цін від собівартості підприємства. Для порівняння - зарплата працівників комбінату зовсім не залежить від росту обсягів випущеної продукції і проданої "Будкерамом".
Ось тут якраз і з'явився головний опонент керівництву заводу. Це навіть не профком, який виступив проти приватизації взагалі. Це міський голова М.О. Поліщук. Це йому належить ідея - взяти промислове підприємство в комунальну власність. Взагалі це ноу-хау невідоме світовій практиці. Однак це виглядає дивно допоки не стане відомо до якої політичної структури належить міський голова. А тут все просто. Це - СДПУ(о). Ось саме для кого і збирався взяти у комунальну власність комбінат "Будфарфор" М. Поліщук.

Координатор громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина"
Володимир Скомороха.