Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
11-Nov-2004
Листопад 2004

6 листопада 2004 року у Славутi вiдбулася просвiтницька акцiя "За чеснi вибори без фальсифiкацiй." Iнiцiатори заходу поставили за мету поiнформувати славутчан про порушення у день голосування 31 жовтня як у Славутi, так i селах району.
Основне порушення - недбало складенi списки виборцiв. Наприклад, лише на спорткомплексi мiкрорайону "Сонячний" не було внесено 500(!) жителiв мiста. Зате були особи 1987 року народження (себто, тi, що не мають права обирати), давно померлi, тi, хто вiдбуває покарання тощо. Усього ж у мiстi 15 дiльниць, i у селах 66. Можна лише уявити масштаби творчостi влади у виведеннi "потрiбної" цифри голосування.
На дiльницi в кiнотеатрi iм. Шевченка вимикалося на пiвгодини свiтло. Були спроби "органiзувати" вивезення додаткових скриньок у Манятин, Яблунiвку, Кривин, хоча там вистачало власних. Голови сiльських рад, представники райдержадмiнiстрацiї i штабу Януковича у день голосування масово втручалися у роботу дiльничних комiсiй.
За пiдсумками акцiї було оприлюднене звернення iнiцiативної групи територiальної громади м. Славута до депутатiв мiської ради та мiжрайонного прокурора В.С.Мушинського. Звернення мiстить вимогу притягнути до вiдповiдальностi М.О.Полiщука за недбальство у пiдготовцi спискiв виборцiв, оскiльки списки мали б, згiдно Закону "Про вибори Президента України", бути пiдготовленими виконкомом i пiдписаним мiським головою. Саме тому громадяни вимагають вiдставки мiського голови. Прокуратура повинна розслiдувати факт такої невiдповiдностi вимог Закону i його виконання.
Мiж тим, на тертiй день пiсля виборiв подав у вiдставку голова Славутської райдержадмiнiстрацiї Р.О.Бiлик. Сталося це пiсля його вiдвiдин обласної держадмiнiстрацiї. Вочевидь, це якимось чином пов'язане з результатами виборiв на Славутчинi, де Вiктор Ющенко виграв у В.Януковича з рiзницею 62-16. Сам колишнiй голова райдержадмiнiстрацiї в iнтерв'ю мiсцевiй пресi заявив, що його рiшення не пов'язане з результатами виборiв. Можливо, це дiйсно своєчасна евакуацiя перед тим, що намагатиметься бандитська влада зробити 21 листопада - а, можливо, просто роздуми про власне майбутнє пiсля перемоги В.Ющенка.