Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
23-Sep-2004
2004 - третя декада вересня

Роздвоєння особистостей

19 вересня 2004 року в Славутi вiдмiчали 370-й День мiста. I хоча насправдi документальна дата, iгнорована офiцiйною владою, вiдрiзняється, мова пiде про iнше. Було людно. В порiвняннi з Днем Незалежностi України - навiть дуже. Тодi, у серпнi, районна i мiська влада спромоглися аж на покладання квiтiв. Зараз були i виїзна торгiвля, розпродаж учнiвських робiт, духовий оркестр, а також комiсiйна площадка (так у афiшах - не майданчик, а площадка) автосалону з обласного центру. Навiть - сюрприз - працювали атракцiони в парку! Чого не спостерiгалося лiтом. Директори пiдприємств стали сходi на нормальних людей, а не закутих в броню вiдбувальства офiцiйних персон. А звукопiдсилювальну апаратуру для мера готували особисто аж начальник управлiння соцзахисту мiста i завiдувач мiським вiддiлом культури.
А й дiйсно - день мiста i якась там тiпа незалежнiсть...
А от мiський голова пiдкачав - зранку по радiо втомлював слухачiв своїм "вiтанням" (у лапках, тому що витримане у чисто радянському стилi - нудним перелiком цифр у тисячах, кiлограмах, лiтрах, метрах (мегатонах i гiгабайтах) - на тлi сiрої i бiдної реальностi кому це цiкаво?
Прямо як товариш Огруцов в "Карнавальнiй ночi" - коротенька доповiдь на сорок хвилиночок...

"Офiцери" - за ...

17 вересня 2004 року за прикладом (а чи вказiвкою) обласного центру у Славутi мали бути зiгнанi збори "Офiцери за Януковича". Дiйсно, яку треба мати уяву для проведення такої акцiї на тлi глобального скорочення Збройних Сил України, масового безробiття офiцерiв-славутчан, ситуацiї з рiзними рiвнями пенсiй у вiйськових пенсiонерiв? Дiї керiвникiв кампанiї "за Януковича" витриманi навiть не в радянському - у совковому стилi. Надто ж враховуючи, що "пiдтримка" вiдноситься до персони, яка i спричинила всi цi обвальнi бiди у вiйськовикiв. Диригував збiговиськом начальник штабу Януковича, колишнiй заступник мiського голови В.М.Мосiйчук - самий "вiйськовий" серед колишнього чиновництва Славути. А ось серед небагатьох дiючих офiцерiв виявився Славутський вiйськовий комiсар пiдполковник П.Янкiвський. Нi щоб активно зробити перерахунок пенсiй (що мало бути завершене ще пiвтора роки тому) - але якi пенсiї, коли тут такий рецидивiст... I такий, з дозволу сказати, "офiцер".
"А полковник думал мысль и разглядывал пыль на ремне - Дети смотрят на нас свысока и собаки плюют нам вслед..." ("Наутілус-Помпіліус").

Осiнь 2004

Колишнє комсомолятко С.Тiгiпко, керiвник штабу главаря уряду, якось сказав - тiпа, ми адмiнресурс не використовуємо, якщо хтось знає - жалiйтесь (якщо вистачить смiливостi). От вам Славута, де директори кожної школи отримали вказiвку подати "бажаючих" стати членами дiльничних комiсiй вiд кандидатiв у Президенти. Школа 1, наприклад, щаслива пiдтримати Б.Бойка. Цiкаво, що майже нiхто з "добровольцiв" не знає такого. I де тут адмiнресурс?
Взагалi аналiз посад членiв дiльничних комiсiй вражає. Вони працюють в держлiсгоспi, школах, дитячих садках, пiдприємствах комунальних форм власностi (Славутське пiдприємство теплових мереж, мiське водоканалiзацiйне господарство, житлово-експлуатацiйна контора, суконна фабрика, паперова фабрика тощо). Пiдприємцiв чи, скажiмо, пенсiонерiв - не бiльше п'яти вiдсоткiв. Парадоксально, що працiвники однiєї установи масово пiдтримують якогось одного кандидата, про якого в Славутi не вiдомо нiчого - Д.Корчинського, А.Чорновола, О.Ржавського, I.Душина, В.Волги. Звiдкiля така лобов до кандидатiв, якi самi пiдтримують Януковича - загадка. I ще раз - де тут адмiнресурс?
Втiм, як не раз казалося, маятник має зворотнiй хiд. Бiгморди рецидивiста не пережили i трьох ночей - нi бiля районного будинку культури, нi бiля пивзаводу, нi бiля залiзничного вокзалу. Звiсно, їх перiодично вiдновлюють - синюшний прапор реанiматорам в руки - а от мiський голова М.Полiщук не зволив повiдомити, чи давав виконком дозвiл на їх розмiщення (а мабуть, таки не давав), чиїм коштом виготовленi щити (а мабуть, таки мiсцевого бюджету), i чи отримало мiсто що-небудь з того непотрiбу (а мабуть - нуль цiлих i стiльки ж десятих).
А мiж тим, на людних мiсцях все бiльше простих i лаконiчних графiтi - "Нi - зеку, ТАК - Ющенку!".
От це вже не адмiнресурс.