Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
18-Aug-2004
Середина серпня

За власнi права

13 серпня 2004 року вiдбулася акцiя протесту вiйськовослужбовцiв запасу та у вiдставцi, органiзована мiською органiзацiєю Спiлки офiцерiв України та радою мiськрайонної органiзацiї ветеранiв України. Причина - неповна виплата пенсiй (на 10%) у серпнi пенсiонерам Мiноборони. Мiсцеве телебачення зафiксувало гасла, якi тримали учасники акцiї - "Геть кандидата, який обдирає пенсiонерiв", "10% пенсiй на вибори Януковичу - ганьба". Серед учасникiв було поширено заяву мiської органiзацiї СОУ наступного змiсту:
"Пенсiонери вiд Мiнiстерства оборони отримали "подарунок" вiд В.Януковича, який є одночасно прем'єр-мiнiстром та кандидатом у Президенти України на виборах цього року. Вперше вiд 1998 року вiйськовослужбовцi отримали неповну пенсiю. Що вже говорити про пiдвищення - тема, яку зараз так люблять повторювати в штабi кандидата Януковича? До речi, в Держбюджетi 2004 року були закладенi майже 220 млн. гривень для пiдвищення пенсiй тим, хто звiльнився з вiйськової служби до 2004р., однак за серпень не виплатили навiть того, що вже отримували.
Враховуючи вищенаведене, стало зрозумiлим, що на лiквiдацiю диспропорцiї у рiвнях пенсiй колишнiм вiйськовослужбовцям немає чого сподiватися.
Ось чому, в свою чергу, потрiбно зробити свiй "подарунок" можновладцям 31 жовтня 2004 року. Залишилося 79 днiв.
Документ пiдписали мiськi органiзацiї КУН, НРУ, Партiї захисникiв Вiтчизни, УНП та УРП "Собор", Асоцiацiї пiдприємцiв.

Слова i справи

Подiєю останнього часу став розрекламований "пуск" 2-го енергоблоку ХАЕС (взагалi дивно, що станцiя, розташована за 140 кiлометрiв вiд Хмельницького, має таку назву). Кореспондент мiсцевої газети озаглавив свiй репортаж красномовно: "З Богом - сказав Президент!" (дивна рiч - Л.Кучма вже благословляє). Але, як то кажуть, диявол ховається в дрiбницях. Як сказав тодi ще майбутнiй Герой України, мiнiстр палива та енергетики С.Тулуб у радiоiнтерв'ю, Україна тепер має надлишок електроенергiї. Тепер її будуть продавати.
Логiчно запитати - хто, куди i за скiльки? Бо ж населення 30-кiлометрової зони отримує НАЙДОРОЖЧУ електроенергiю i нiяких компенсацiй за соцiальний ризик. Той ґвалт, який пiдняла влада навколо запуску реактора, довiв, що все це - лише передвиборна агiтацiя. Оскiльки пiсля "запуску" все залишилося як було - нi шкiл, нi газифiкацiї, нi бодай прозаїчного асфальту. Мiж тим вже ведуться розмови про 3-й та 4-й блоки ХАЕС. Префразовуючи класикiв, можна лише сказати: "Увечерi - здоров'я, уранцi - грошi. Але не вам."

Початок роботи

14 серпня ц.р. вiдбулося перше засiдання територiальної виборчої комiсiї 195 виборчого округу по виборам Президента України. В складi комiсiї - 46 осiб, враховуючи кiлькiсть кандидатiв. Для роботи комiсiї видiлене примiщення в мiському будинку культури.
Також розглянуте питання про перенесення з будинку культури штабу кандидата В.Януковича. "За" проголосували 24 члени комiсiї з 33 присутнiх. Пов'язане це з необхiднiстю дотримання вимоги п.2.7 статтi 11 Закону України "Про вибори Президента України". Iнiцiювали питання представники кандидатiв М.Бродського та Л.Черновецького.