Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Загальні
22-Nov-2002
Абсолютно надійний дах

Нещодавно, 20 вересня 2002 року, філія редакції журналу "Вісник податкової служби України" у Хмельницькій області спільно з Державною податковою адміністріцією Хмельниччини підготували і видали цікаве, гарно оформлене, виконане за останнім словом поліграфічної техніки видання "Хмельниччина. Люди. Економіка. Податки. Найкращі платники податків Хмельницької області".
І дуже приємно, що знайшлося місце на сторінках цього солідного видання серед кращих платників податків області для подяки ВАТ "Славутський руберойдовий завод", в якій за підписом голови державної податкової адміністрації у Хмельницькій області В.Д.Короля значиться: "За високий рівень податкової культури та сумлінне виконання протягом 2001 року податкових зобов'язань. 5 вересня 2002р."
Про Славутський руберойдовий завод варто сказати окреме слово в світлі останніх подій, якими активно цікавились власні кореспонденти всеукраїнських та обласних засобів масової інформації, таких як "Правда України", "Дзеркало тижня", "Голос України", "Подільські вісті", "Всім!", телеканалу "УТ-1" і навіть Бі-Бі-Сі.
То що ж таки відбулось на цьому підприємстві? Чому його роботу було просто заблоковано співробітниками управління боротьби з організованою злочинністю? І саме, на думку цього відомства, через порушення податкового законодавства.
Коментарі тут, як кажуть, зайві. Обласна державна податкова адміністрація і управління боротьби з організованою злочинністю, видно, працюють на різних полюсах. Хоча в одній області, державі і, нарешті, оцінюючи реальний стан справ. Просто відстань між полюсами залежить від професіоналізму і компетентності.
Отже, все розпочалось іще 23 липня, коли працівники Славутського відділу УБОЗ вперше прийшли на руберойдовий завод, попросивши надати їм для ознайомлення комерційну інформацію. На початку серпня вони знову завітали за вказаною адресою з тією самою вимогою (до речі, без відповідної санкцй), і все було б нічого, якби обсяг бажаної інформації не перевищував фізичної можливості її надання. Отримавши відмову керівництва заводу, працівники УБОЗу наклали арешт на всю документацію підприємства, вилучили комп'ютери, опечатали робочі кабінети.
Ексцентричні (шоб не сказати гірше!) дії працівників управління по роботі з організованою злочинністю УМВС України в Хмельницькій області та відповідного відділу нього управління, розташованого в Славуті і очолюваного підполковником В.Д.Ковалем, спричинили неабиякий резонанс як в Україні, так і за її межами. І що вже згадувати про те, що усіх, хто став свідками подій на руберойдовому, вразило безцеремонне поводження працівників такої солідної правоохоронної служби із керівництвом заводу та членами трудового колективу.
У вересні ц..р. на скарги голови правління ВАТ О.В.Хахльова та трудового колективу заводу (які вони направили Президенту України, в прокуратуру області ті Генеральному прикурору України) почали надходити відповіді компетентних осіб.
З листа заступника прокурора області, старшого радника юстиції О.Комуніцького: "Скарги Генеральному прокурору України, прокурору області на порушення закону при розслідуванні кримінальної справи... перевірені.
Викладені у них факти частково підтвердились. За наслідками виявлених порушень прокуратурою області внесено ряд документів прокурорського реагування керівництву УМВСУ в області.
За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуті перший заступник начальника слідчого управління УМВСУ в області полковник міліції Довгаль П.С., начальник Славутського відділу УБОЗ в області підполковник міліції Коваль В.Д., заступник начальника розвідувально-аналітичного центру УБОЗ УМВСУ в області полковник міліції Чичановський В.С., начальник відділу УБОЗ УМВСУ в області підполковник Пацерук О.О.
Постанова старшого слідчого в ОВС СУ УМВСУ підполковника міліції Каправчука П.Г. від 15.08.2002 року про призначення документальної ревізії ВАТ "Славутський руберойдовий завод", як незаконна, скасована прокуратурою області 19 вересня 2002 року".
Щоправда, у листі 04/3-984-02 В.Божинського, в.о. начальника відділу нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, стверджується, що "за наслідками перевірки 21.08.2002 року начальнику УМВС України в Хмельницькій області внесено подання про усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяють (!), з вимогою притягнути Каправчука П.Г. (уже знайомого нам старшого слідчого управління УМВС, який виніс постанову про проведення обшуку) до дисциплінарної відповідальності за допущені порушення вимог кримінально-процесуального закону".
Так чи не так це, не можна стверджувати однозначно (для цього потрібні документальні підтвердження). Але для читачів газети немаловажне було дізнатися, що в прокуратурі області є відділ нагляду за виконанням законів самими правоохоронцями(!). Це вселяє надію в те, що будь-яким їхнім неправомірним діям, якщо таке станеться з будь-яким із наших громадян чи підприємств, буде завжди дана відповідна правова оцінка.
А ось коментарі стосовно даної ситуації інших владних осіб. Міністр внутрішніх справ України Юрій Смирнов підтверджує, що слідче управління УМВС України в Хмельницькій області порушило кримінальну справу за фактом "шахрайства фінансовими ресурсами" на Славутському руберойдовому заводі. На прес-конференції міністр зазначив, що ця справа не пов.язана з тим, що засновником підприємства є народний депутат Володимир Шандра (фракція "Наша Україна"). "Проти нього справу ніхто не порушував",- підкреслив Ю.Смирнов, додавши, що прокуратура вже визнала законною порушення даної кримінальної справи.
У свою чергу заступник держсекретаря МВС Петро Коляда в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що кримінальна справа стосується "махінації з поверненням ПДВ" за продукцію, яку ніби було поставлено за кордон. Він повідомив, що засновники "не завжди несуть відповідальність за такі порушення закону". "Насамперед ми будемо розглядати виконавчу дирекцію, а співзасновники могли про це не знати",- сказав він.
Раніше народний депутат України, голова депутатської групи "Разом" (фракція "Наша Україна") Олег Рибачук назвав політичним замовленням ініційовані УБОЗ у Хмельницькій області перевірки документації ВАТ "Славутський руберойдовий завод". Він вважає, що перевірки направлені на те, щоб добитися виходу депутата В.Шандри з фракції "Наша Україна".
Але облишимо політику і повернемось до наших справ. Отож, обласною прокуратурою відмінено не тільки постанову старшого слідчого про приєднання до справи вилучених документів, а й про призначення документальної ревізії фінансово-господарської діяльності ВАТ "Славутський руберойдовий завод". Акценти майже розставлено... Залишається відкритою поки що кримінальна справа. Клопотання про закриття її керівниками підприємства направлено також в обласну та Генеральну прокуратури.
Дещо дивною, як на адвокатський погляд, здається і зміст постанови про відмову в порушенні кримінальної справи щодо притягнення до кримінальної відповідальності працівників Славутського МВБОЗ УМВСУ за фактом перевищення ними влади чи службових повноважень під час опечатування приміщень заводу. Адже в мотивувальній частині до неї чітко стверджується, що "працівники Славутського МВБОЗ УМВСУ, опечатавши приміщення ВАТ "Славутський руберойдовий завод" без санкції прокурора, порушили вимоги п.6 ч.4 ст.12 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю". Власне, тієї, на яку вони посилалися, виправдовуючи свої дії перед журналістами. Беручи до уваги, що опечатування приміщень ніби-то не завдало істотної шкоди заводу, а процес виробництва не був перерваний(!!!), і вирішено не порушувати кримінальної справи, а притягти "убозівців" до дисциплінарної відповідальності.
Що ж до працівників підприємства, то у них і досі залишається відкритим питання, чому правоохоронці, завданням яких є боротьба з бандоформуванями, не займаються безпосередніми функціональними обов'язками, а ведуть "боротьбу" з трудовим колективом? Чому УБОЗ не цікавиться тим, що лише за минулий рік ВАТ сплатило у бюджети всіх рівнів понад 3,5 мільйона гривень, а податкова адміністрація два роки поспіль висловлює заводу подяку як сумлінному платникові податків? Багато вітчизняних підприємств були зруйновані у часи економічної кризи, а завод, що вистояв перед усіма негараздами і тепер наповнює державний бюджет, забезпечує робочими місцями сотні громадян України. Завод своєчасно виплачує своїм працівникам високу заробітну плату, бере участь у реалізації соціальних програм регіону. Керівництво ж прикладає усіх зусиль, аби припинити безвідповідальні дії чиновників силового відомства та не допустити знищення провідного підприємства галузі будівельних матеріалів, не залишити без роботи 220 працівників заводу.
І наостанок цікавий факт: 14 вересня ц.р. з'явилася публікація про Славутський руберойдовий, який потрапив у епіцентр правового протиборства, і в такому солідному виданні як газета "Дзеркало тижня" після об'єктивного викладення фактів. опису дій "убозівців" у хронологічному порядку вона не без іронії "просто до слова" резюмує: "приміщення Славутського УБОЗу покрите сполігонтом - одним із 60 видів покрівельної продукції, що випускається Славутським руберойдовим заводом. Якщо вірити фахівцям, абсолютно надійний дах".

Директор ВАТ"СлРЗ" Потапов А.Д.