Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
16-May-2004
Пам'ять

9 травня 2004 року громадськiстю мiст Славути, Нетiшина, Шепетiвки, Острога, Здолбунова, Рiвного було вшановано пам'ять 127 полеглих воякiв Української Повстанчої Армiї. Минуло 60 рокiв з часу бою пiд Стриганами, в якому загинули переважно 16-17-рiчнi юнаки, що залишили дiм. Вiдомо, що мобiлiзованi до Червоної Армiї у сiчнi-лютому жителi пiвнiчної частини тодi ще Кам'янець-Подiльської областi та пiвденних районi Рiвненщини були кинутi майже неозброєнi у бiй пiд Тернополем, де були майже всi вбитi - тож хлопцi, що уникнули мобiлiзацiї, масово почала йти до лав УПА. Саме вони i склали основну частину полеглих в бою з вiйськами НКВД i червоними партизанами пiд селом Стригани.
Серед виступаючих були двоє свiдкiв того бою - Iван Бихалець, якому тодi було всього лише 12 рокiв i який йшов на Черкащину до Холодного Яру, та уродженець Крупця Володимир Яцентюк, який був у березнi поранений пiд Тернополем i в травнi проходив лiкування в мiсцевому госпiталi. Йому довелося бачити все - i бiй, i вбивства партизанами поранених бiйцiв УПА, i знущання над полоненими.
Нинi над озером височiє обелiск воякам Української Повстанчої Армiї. Квiти, спогади, повстанськi пiснi - все це було 9 травня 2004 року, через 60 рокiв по тому бою...