Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
07-Apr-2004
"Моя спроба номер два"

А перша була минулого року - коли нинішній міський голова тов.Поліщук намагався влаштувати на віртуальну посаду свого попередника - колишнього голову тов.Жука.
Тоді була спроба створити в місті інспекцію по контролю за санітарною очисткою у місті. Невідомо, чи спали на гадку ініціаторам паралелі з булгаківським "Собачим серцем" - "комісією по санітарній очистці міста від безпритульних тварин" і її головою Поліграфом Поліграфовичем Шариковим (колишнім також безпритульним песиком) - але непогана, в принципі, ідея тут же виродилася в звичну ситуацію. Чому ї має очолити саме В.Жук? Чому в інспекції передбачено аж п'ять посад, зокрема юрист і бухгалтер, хоча аналогічні посади є у відділах виконкому? Чому в штатну сітку забито не менше 50% керівників - а хто ж буде, власне, займатися роботою? Дуже сумнівно, щоб бухгалтер ходив вулицями і спостерігав звичну картину славутського бардаку. Але і це не все - половину фонду заробітної плати працівників інспекції мала бути закладена у міському бюджеті. І все це робилося для працевлаштування однієї особи - колишнього мера. Тоді пропозиція не пройшла - проти були депутати міської ради.
Минув рік - і от ситуація, що ніяк не потоне, знову сплила на поверхню. Як відомо, у жовтні 2001р. тов.Жук був позбавлений повноважень міського голови. У грудні того ж року колишній голова подав позов до суду на міську раду - за неправомірність позбавлення посади. Тут, правда, захоплююча боротьба екс-голови була перервана іншою справою, вже кримінальною, порушеною щодо нього Шепетівською прокуратурою. Після того, як позов голови проти Славутської міськради розглядався спочатку в Ізяславі, а в січні 2004р. вже в Нетішині, з'ясувалося, що мова йде про банальне відшкодування колишньому міському голові вимушеного прогулу. Цього разу позов був задоволений - справедливість, отже, перемогла, якби не маленьке "але" в цій перемозі...
Як було сказано, позов був проти міської ради. Цього ж разу інтереси міської ради чомусь захищали керуюча справами та юридичний консультант виконкому, які ВИРІШИЛИ, ЩО ТРЕБА ПОГОДИТИСЯ НА ВИМОГИ МІСЬКОГО ГОЛОВИ. Привід - "у нинішньому складі міської ради не залишилося тих депутатів попереднього скликання, що знімали тов.Жука". Принагідно відзначимо, що таких депутатів третина, з яких один якраз і представляв інтереси міськради у 2001р. Звісно, з цієї третини нікого не повідомили про нетішинський суд, про рішення, винесене 24 січня. Депутатів було поінформовано лише 26 лютого, себто, через місяць, коли термін апеляції минув і рішення вступило в силу.
Висновок - міська рада має виплатити 14.000 грв. (чотирнадцять тисяч гривень, майже 3.000 USD) товаришу Жуку. Хоча вже на сесії 11 березня прозвучала інша цифра - 19.000 грв. (4.000 USD) Звідкіля взялося ще 5.000 - невідомо, але - сюрприз! - товариш есдек Поліщук наполегливо порадив депутатам погодитися, оскільки, мовляв, сума може бути і більшою.
Звiсно - вiдкати, фуршет, те, се...
...Сказати "зажерлися" - це буде занадто м'яко. В країні, де прем'єр-рецидивіст, гроші, вирвані в народу, власть імущими давно вже розглядаються як "общак". І нехай спробує простий обиватель відстояти свої права в тому-ж таки суді - сума його збитків може стати ще більшою...
Дивно, що до цього часу не введений простий закон з двох пунктів - 1. Якщо хтось незадоволений владою, то він просто вивозиться до лісу і пристрілюється. 2. Незадоволених визначає міський голова-есдек (прем'єр-регіонал, банкір-трудовик), що призачаються довічно.
А то дійсно - суд, депутати, народ...