Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
31-Jan-2004
Сiчень 2004 року

Завдяки поширеному напередоднi Нового Року у мiстi iнформацiйного бюлетеню (наклад 10.000 примiрникiв), стало вiдомо, що депутат-мажоритарник по 193 виборчому округу С.Буряк (голова Комiтету Верховної Ради з питань фiнансiв та банкiвської дiяльностi) нарештi визначився з своїми полiтичними уподобаннями. Вiдтепер вiн перебуває у фракцiї пiдприємцiв та промисловцiв i "Трудової України". Слiдом за старшим братом пiшов i молодший - Олександр, що обирався за списком "Нашої України", а тепер змiнив свої передвиборнi обiцянки. Туди ж - у ППтПУ-ТУ (стильна абревiатура) - подався ще один вiдомий славутський дiяч - Олександр Кузьмук. Тепер всi вони колеги зятя Л.Кучми В.Пiнчука, товаришi I. Шарова, приятелi батька та сина Деркачiв (останнiй - власник дуже-дуже об'єктивного ТРК "Ера"), друзi О.Раханського, що затято виступав проти оцiнки Радою Європи псевдоголосування руками, ногами та iншими частинами тiла так званої "конституцiйної реформи" 24 грудня 2003 року...
Що ж - скажи менi, в який ти фракцiї, i я скажу, яка в тебе полiтична орiєнтацiя - якщо вона, звiсно, взагалi є...

* * *

"Голодомор мы уже отпраздновали" - цi вiдомi слова одного з чиновникiв, що облетiли свого часу всю Україну, завжди згадуються, коли дiзнаєшся про черговий захiд "вiд влади". 22 сiчня, в День Соборностi, мiсцеве керiвництво вiдзначилося особливо - зустрiччю керiвникiв мiськвиконкому з громадськiстю. При чому тут День Соборностi? А просто так. Згори наказали щось зробити - ми й зробили. Втiм, як i кожна iдея з будинку на площi, ця також виявилася якоюсь, м'яко кажучи, недолугою. Оголосили про "зустрiч" 22 сiчня, о 6.30 по мiськрайонному радiо, при тому, що сама зустрiч розпочалася о 10.00 того ж таки дня (отже, попередили аж за 3 години - тих, хто поспiшав на роботу). В силу очiкуваного результату примiщення було обрано вiдповiдне - невеликий читальний зал центральної бiблiотеки, який може вмiстити аж 40 осiб.
...Не уроки в школах, не свiчки в церквах, не статтi в газетах - а саме так: посидiли i розiйшлися.
Очевидно, це свято не теперiшньої влади. Гучнi слова - i тиха ненависть до всiх цих "петлюрiвських", "бандерiвських" i взагалi всiх українських дат.
I так по всiй офiцiйнiй Українi - "зустрiчi з громадськiстю" i... вимоги "конституцiйної реформи". Недаремно голова УРП А.Матвiєнко сказав у прямому ефiрi радiо "Свобода": "Сподiваємось, що хоча наступний рiк i не буде ювiлейною рiчницею, вiдзначатимемо цей день зовсiм по-iншому."

* * *

На Водохреща за iнiцiативою мiсцевого осередку УРП "Собор" та Асоцiацiї пiдприємцiв мiста та району вже втретє вiдбулося освячення ялинкових яблук поблизу джерела на пiвденно-схiднiй околицi мiста. Незважаючи на понедiлок, славутчани прийшли на освячення води, яке провiв настоятель Свято-Покровського храму УПЦ Київського Патрiархату о.Миколай Бочкай. Згiдно з традицiєю, запрошення були надiсланi представникам мiсцевої влади. Згiдно з тiєю ж традицiєю, нiхто з них не прийшов.

* * *

Славутська ТРК "Контакт-Славута" в авральному порядку подала репортаж про пуск газової котельнi по вул.Кн.Сангушкiв N103а. Мiська влада вiдрапортувала: тепло в будинках NN103, 105, 107 є. Звiсно, про передiсторiю оцього "є" нiхто не обмовився - нi про три листи на iм'я Президента України, двi телеграми на ту ж адресу з листопада 2003р. по сiчень 2004р., десятки телефонних дзвiнкiв жителiв багатоповерхiвок. Сумно, панове з будинку на площi - сподiвання на те, що мешканцi злощасних будинкiв перезимують ще один сезон без опалення пiд колискову "в нас знову кудись щезли кошти", не справдилися. 20-22 сiчня котельню таки запустили...
Висновки простi. Перший: власнi iнтереси необхiдно вiдстоювати. Другий - мiська влада мало чим може зарадити (в кращому випадку займе позицiю стороннього спостерiгача). Якби не постiйний тиск "Демократичної Славутчини" - холодна зима для 300 славутчан так би i продовжувалася. Ось чому, на вiдмiну вiд переможних реляцiй про газифiкацiю у приватному секторi по вул.Революцiї, Ватутiна, Парковiй та Пушкiна), мiський голова М.Полiщук на телезйомки не прибув. Звiсно - в даних обставинах це не кращий спосiб рекламувати СДПУ(0).
I ще один пiкантний момент: до участi в програмi не було запрошено мiсцевих жителiв. Вочевидь, вони мають власну оцiнку володарю звання "Господар року-2003" М.Полiщуку вкупi з його першим заступником М.Паламарчуком.

* * *

Реформа вiд головнокомандуючого...

Ще одна гостра тема для славутчан є виконання директиви Мiнiстра оборони N 013 вiд 18 листопада 2003р. стосовно реформування 97 окремої механiзованої бригади. Адже за цим - доля майже п'яти сотень офiцерiв та прапорщикiв, а також їхнiх сiмей. При цьому у 90% з них немає необхiдної вислуги (20 рокiв) для отримання пенсiї. Саме неприємне полягає в тому, що жоден з тих, хто приїздить з Києва, нiчого конкретного не говорить. Невизначенiсть негативно впливає на людей. Всi зобов'язанi пройти вiйськово-лiкарську комiсiю на предмет звiльнення зi Збройних Сил України. Певну перспективу мають тi, у кого контракт не закiнчується у 2004р., а також ланка командира батальйону, що знаходиться у резервi Мiнiстерства Оборони. Переважна ж бiльшiсть готується до того, що їхнi чи то 5-6, чи то 18-19 рокiв служби виявляться нiкому не потрiбними. Така практика тягнеться ще з часiв СРСР, коли на початку 60-х рокiв ХХ столiття також масово звiльняли без врахування майбутньої долi людей. Час нiчому не навчив...
Окрiм того, 45% офiцерiв та прапорщикiв не мають житла. Зважаючи на те, як "масово" будували житло в Славутi i кому його надавали, навряд чи цим 45% поталанить отримати квартиру...
Що ж - якщо риба псується з голови, то армiя... невже з Самого???

В.Скомороха,
координатор громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина"