Google
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква УкраїниЗагальні
Останні новини
23-Dec-2013
Рилом не вийшли

Хай не дивується читач дещо незвичному заголовку моєї статті, бо адресується вона насамперед можновладцям. Можновладцям і їх прислужникам, що ще вчора захлинаючись, вихваляли курс правлячої верхівки України на євроінтеграцію, а нині "дують в зовсім іншу дудку". Мовою оригіналу, так мовити, бо нині словесними "перлами" і блатним жаргоном найвищих посадовців, включаючи самого найвищого, вже нікого не здивуєш. У свій час правляча верхівка Союзу РСР урочисто обіцяла побудувати комунізм у 80-х роках минулого століття для кожного громадянина країни Рад, але, у підсумку, побудувала його тільки для себе і свого оточення.
Разюче подібними обіцянками увійти у Європейську спільноту відзначилась і нинішня правляча верхівка вже незалежної України. Навіть дату назначили, а тут такий несподіваний "поворот от ворот"! Але якщо відкинути суто політичні аспекти цього питання і перевести його у побутову площину, то вимальовується цікава аналогія.
Уявімо, що нам обіцяють, дуже довго обіцяють заслужено поліпшити наші житлові умови і переселити нас у сучасний житловий комплекс під назвою"Європа". Там і життя краще та заможніше, там і сучасні дороги, а не напрямки, там і оселі зручніші та затишніші, там і зарплати, а не подачки. Там зовсім інші цінності, де немає місця корупції і казнокрадству, а існує верховенство права і закону. Там якщо якийсь "мажор" скоїть ДТП, то це кінець кар'єрі його високопоставленого татуся, а не кінець життя його жертві. Там і медичне обслуговування на рівні світових стандартів і лікарі там не змушені прозябати на
жебрацьку оплату своєї праці, діагностуючи та лікуючи хворих допотопним медичним обладнанням. Там і професія вчителя шанована не на словах, а на ділі, бо підкріплена не тільки словесними похвалами, а і фінансово. Там і пенсіонер не ламає голову, де б знайти який приробіток, щоб допомогти безробітним дітям і внукам, а заклопотаний вибором курортів, санаторіїв та круїзних подорожей.
Словом, багато чого хорошого, лише є одне "но" - працювати потрібно на рівні!
Але, скажіть на милість, хіба українці не вміють працювати? Та про нашу працелюбність і талановитість легенди ходять! Он скільки вітчизняних мільярдерів з міліонерами забезпечили статками на сою голову!
Отож чекали ми чекали, поки відбудеться те омріяне переселення до Європи обітованої і нарешті дочекались. Вже і речі спакували, вже і всілися зручніше, ось вже і везуть нас до тої омріяної Європи, вже видно на горизонті її сучасні обриси, але... що це? Наші керманичі, впритул під'їхавши до її воріт, раптом розвертаються на 180., і "дають по коробці", везучи нас назад до осточортілих "совкових" бараків, всіляко виправдовуючись, що до тої Європи нам ще рано. Вчора і позавчора було в самий раз, а от сьогодні - ще рано! Хоч і працьовиті ми і талановиті, та, певно, на думку керманичів - "рилом не вийшли", бо інакшого виправдання просто не існує! А хто насмілився цілком законно запитати про грандіозний обман і відверте шулерство, тому мовою оригіналу і "начистили рило" на Майдані, бо тут теж іншого виправдання не існує.

P.S. А що ж Європа? Придивившись уважніше до її вікон, з яких би мали визирати наші діти і онуки, побачив там "знакомые все лица". Все ті ж вітчизняні безкарні мажори, все ті ж вітчизняні грошові мішки-олігархи, все ті ж вітчизняні брехливі керманичі-казнокради вже давно і звично почуваються там як у себе вдома. Певно вони таки "рилом вийшли".

Андрій ЩУРИК, м.Славута.