Google
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква УкраїниЗагальні
Останні новини
04-Jun-2003
ХАЕС-2 викликає сумнiви у громадськостi

Днями у Прес-клубi ринкових реформ мiста Хмельницького вiдбулися вiдкритi для журналiстiв дебати, на яких зустрiлися керiвники Хмельницької АЕС i представник позивачiв по справi "Громадяни проти Енергоатому" Олексiй Толкачов. Пiд час дебатiв було публiчно обговорено питання стратегiчної доцiльностi, економiчної ефективностi, екологiчної безпечностi i законностi добудови другого енергоблоку ХАЕС.
Як з'ясувалося пiд час зустрiчi, питання добудови ХАЕС-2 викликає серйозне занепокоєння не лише в Києвi, але й серед громадськостi Хмельниччини. Висловлювалися думки щодо економiчної недоцiльностi вкладення трьох мiльярдiв гривень у добудову нового енергоблоку в той час, коли 56% обладнання АЕС України вже вiдпрацьовує свiй ресурс i потребує замiни. Теплова енергетика України, яка забезпечує майже половину електроспоживання в країнi, знаходиться на межi технiчної катастрофи, оскiльки 98% устаткування теплоелектростанцiй вже вiдпрацювало свiй граничний ресурс. Тим не менше, на ремонт, реконструкцiю та модернiзацiю дiючих в Українi АЕС та ТЕС грошей немає.
Цiкавим для хмельниччан виявилося питання законностi добудови ХАЕС-2 без належних позитивних висновкiв державної екологiчної експертизи проекту. Мало того, як з'ясувалося, ХАЕС-2 добудовується без робочого проекту цiєї самої добудови. Проектування здiйснюється по ходу будiвельних робiт, а тому про експертизу проекту говорити не доводиться. Пiд час публiчних дебатiв представник позивачiв по справi "Громадяни проти Енергоатому", координатор Громадського комiтету нацiональної безпеки України висловив переконання, що кошти, якi державна влада планує вкласти у непотрiбну для України добудову ХАЕС-2/РАЕС-4, необхiдно iнвестувати у модернiзацiю i реконструкцiю енергоблокiв на дiючих в Українi АЕС. Це дозволило б не тiльки пiдвищити рiвень безпеки АЕС, а й виробити на них додаткову електроенергiю. Таку думку пiдтримали на дебатах i представники мiста-супутника АЕС Нетiшина, зокрема, голова З'єднання борцiв "За справедливiсть!" Анатолiй Войтко.
Пiд час зустрiчi в м.Хмельницькому було оприлюдено деякi критичнi матерiали щодо добудови ХАЕС-2/РАЕС-4, з якими ви можете ознайомитися за iнтернет-адресами:
http://www.dovkilia.kiev.ua/ua/news/
http://www.dovkilia.kiev.ua/ua/news/&page=2
http://proeco.visti.net/naturalist/

За додатковою iнформацiєю звертатися: Прес-центр Громадського комiтету нацiональної безпеки України;
Тел./факс: (044) 265-51-80