Google
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква УкраїниЗагальні
Останні новини
12-Mar-2013
Відкритий лист невігласам

Спостерігаючи за "дикими танцями" навколо тарифів, що розпалилися останнім часом в нашому місті з легкої руки деяких невігласів*, хотів би ще раз, на скільки це можливо, звернутися до розуму останніх.
Отже, шановні, ви категорично проти підвищення триклятих тарифів. Не повірите, я також. Але!
Ну скільки ще, скажіть будь-ласка, вам скрізь і всюди можна пояснювати, що основними складовими тарифів на послуги ЖКГ є ціни на електроенергію та енергоносії, які регулює держава?! Що, наприклад, в структурі собівартості послуг водопостачання та водовідведення оплата праці складає 40%, електроенергія - 33,2%, а інши витрати - 26,8%. З цих складових впродовж 2011-2012 років на державному рівні збільшилась вартість електроенергії та природного газу. Лише у 2012 році державний тариф на електроенергію зростав тричі: 1.01.2012р. - 1,08 грн., 1.09.2012р. - 1,14 грн., 1.12.2012р. - 1,16 грн. А ціна на газ склала: 1.01.2012р. - 3,87 грн., 1.09.2012р. - 4,71 грн. Окрім цього, протягом 2011-2012 років відбулося підвищення рівня мінімальної заробітної плати - в чотири та шість етапів відповідно.
Відтак, збалансувати свій фінансовий стан міські комунальні підприємства можуть або через підвищення цих самих тарифів, або через зменшення видатків, в тому числі шляхом скорочення персоналу. Але останне, як показує досвід, неминуче призводить до подальшого зниження якості надання послуг населенню та руйнування інженерної інфраструктури.
Ви, всупереч Закону, пропонуєте не піднімати заробітну плату працівникам комунальних підприємств, а декого з них навіть позбавити роботи? То розкажіть про свою "прогресивну" ініціативу сім'ям цих людей! Ви, всупереч здоровому глузду, пропонуєте компенсувати комунальним підприємствам різницю в тарифах з міського бюджету? Але ж у ньому хронічно не вистачає коштів навіть на "захищені статті"!
Чи розумієте Ви, що в такому випадку місто Славута буде змушене спрямовувати на фінансування закладеного Урядом дефіциту на виконання делегованих державою повноважень до 63% власних доходів, і що це неминуче призведе до ще більшого погіршення стану справ територіальної громади в сфері житлово-комунального господарства?! Кричите про відсутність у повному обсязі передбачених Законом пільгових перевезень громадян, яких у нас в місті нараховується 8265 осіб (2392 - пенсіонери за віком та 5873 мають статус). А чи знаєте Ви, яка сума закладена Державою у цей самий "обсяг"? 923 тисячі 700 гривень! Якщо поділити виділені Державою для автоперевезення кошти на кількість осіб, які мають право на безкоштовний проїзд, то вийде 111,76 грн. на рік у розрахунку на одного пільговика, або 9,31 грн. на один місяць. А знаєте що це означає на практиці? Правильно. За такого обсягу державного фінансування пільговик мав би можливість безкоштовно проїхатись, наприклад, до міського ринку 4-5 разів на місяць! При чому в зворотньому напрямку він вже їхав би за власний рахунок або смиренно йшов пішки.
Мало? То зверніться, як це неодноразово робила міська рада, до Віктора Януковича, Миколи Азарова, Петра Симоненка, а заразом й до Сергія Буряка - нехай дадуть більше! Адже саме вони сьогодні представляють державну владу, входять до провладної більшості та несуть персональну відповідальність за існуючий стан речей. Заодно спитайте цих поважних панів, чому з тріском провалена анонсована ще два роки тому реформа ЖКГ і хто з них голосував за призначення "уряду професіоналів".
Не переконав? Знову, навіть слухати не хочете "чергові пропагандистки побрехеньки"? Добре, добре. Тоді покажіть мені шановні Ваші, "економічно обґрунтовані" тарифи. Якими вони повинні бути в нашому місті насправді? Де ці "революційні" громадськи розрахунки? Що, що? Не готові? А чого ж тоді горлали на площі перед Будинком Рад наче непритомні?!
Втім, тут я вас розумію. Натхненно горлати: "Пришел час расплаты, коммуна, вставай!" значно легше, ніж включити мізки та вникнути в суть проблеми.

* НЕВІГЛАСТВО. Відсутність знань, неосвіченість у якій-небудь галузі. (Академічний тлумачний словник української мови).

Ігор Піголь, громадський активіст, позапартійний, м.Славута