Google
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква УкраїниЗагальні
Останні новини
08-Nov-2009
Вінегрет. Комуністи, вчителі, козаки, коз...

Славутська міська організація ВО "Свобода" направила звернення до Славутського міжрайонного прокурора п.Мушинського В.С. та Славутського міського голови п. Сидора В.Б. із вимогою вжити заходів прокурорського реагування щодо порушень чинного законодавства зі сторони організаторів заходів, присвячених річниці відзначення "Дня комсомолу".
"Свободівці" вимагають також застосувати актів прокурорського реагування до працівників освіти, які сприяли незаконному залученню до політичної акції студентів 1-го курсу в кількості 18 (вісімнадцяти) чоловік Славутського технічного ліцею 29.10.2009 р. в містах Славута, Шепетівка, Нетішин.
Напередодні "Дня комсомолу" (29 жовтня) технічний ліцей відвідали представники Славутської міської організації КПУ та залучили 18 першокурсників ліцею до участі в заходах присвячених 91-й річниці комсомолу, що повинен був відбутися в м.Шепетівка біля музею М.Островського.
Під час відвідин в класі за участю класного керівника був складений список студентів, що поїдуть на екскурсію до музею М.Островського та візьмуть участь в політичній акції Славутських і Шепетівських міських та районних організацій КПУ.
Цей же список був затверджений і керівництвом ліцею, на підставі цього студенти були зняті з навчального процесу 29 жовтня 2009 року.
Ранком 29 жовтня в 9.30 год. студенти першого курсу Славутського технічного ліцею (18 чол.) під керівництвом секретаря Славутської районної організації КПУ Паразінського В.А. виїхали від партійного офісу комуністичної партії в місті Славута до міста Шепетівка.
Там вони крім відвідин музею взяли участь у роздачі партійної літератури з агітаційного намету КПУ. Потім секретарем Славутської районної організації Паразінським В.А. на площі перед музеєм трьом студентам Славутського технічного ліцею було вручено комсомольські квитки.
Таким чином було порушено ч.3 ст.37 Конституції України, яка забороняє створення організаційних структур політичних партій в навчальних закладах (Славутський технічний ліцей).
Порушниками Конституції України в даному випадку є керівники структурних підрозділів КПУ та керівництво ліцею, яке направило організовано студентів І курсу Славутського технічного ліцею на політичну акцію КПУ.
Разом з тим керівники Славутської і Шепетівської міських і районних організацій, готуючись та проводячи політичну акцію з масовою участю громадян та проїздом містами і селами задіяного автотранспорту, в порушення ч.1 ст.39 Конституції України, не сповістили органи виконавчої влади населених пунктів "про проведення масових заходів:"
Ці дії керівників організацій КПУ підпадають під ознаки порушень ст..1851 КУпАП (порушення порядку організації проведення зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій).
Дії або бездіяльність керівництва виконавчих органів влади, міського управління освіти та керівництва Славутського технічного ліцею підпадають під ознаки порушень, передбачених ст..1852 КУпАП (створення умов для організації і проведення з порушенням установленого порядку зборів, мітингів, вуличних походів або демонстрацій - сприяння та організація участі студентів І-го курсу Славутського технічного ліцею в акції Комуністичної партії 29 жовтня в м.Шепетівка та проїзд по вулицям сіл району та міст Славута, Шепетівка, Нетішин).
В умовах правового нігілізму зовсім не дивно, що з часу вказаних порушень посадовими особами та органами місцевого самоврядування і їхніми виконавчими органами ніяких дій щодо порушників Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування" не здійснено.
Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування":
1. Повноваження виконавчих органів місцевих рад:
- ч.1. п.а п/п 1 ст. 32 - управління закладами освіти (виходячи з наведеного факту - управлінням закладами освіти не відбувається);
2. Повноваження міського голови з організаційно-розпорядчих та координаційних дій:
- ч.3 п/п 1 ст.42 - забезпечує щодо здійснення в межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституцій та Законів України (забезпечення громадського порядку (проведення мітингів, шествій) та щодо виконання своїх обов'язків міським управлінням освіти).
Відповідальність посадової особи за здійснення чи не здійснення наданих повноважень передбачена ч.4 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування".
Керуючись ст..40 та п.5 ч.1 ст.121 Конституції України, Славутська "Свобода" вимагає:
1. Провести службові та прокурорські розслідування і вжити відповідних заходів до порушників Конституції України та Законів України.
2. Застосувати до порушників адміністративні та фінансові санкції згідно допущених порушень передбачених ст..ст. 1851 та 1852 КУпАП.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"