Google
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква УкраїниЗагальні
Останні новини
24-Oct-2005
24 жовтня 2005 року

7 жовтня 2005 року до пам'ятника воякам УПА бiля Стриган зробили пiший перехiд учнi i викладачi школи 7. Там вiдбулася зустрiч з керiвниками осередку ветеранiв ОУН-УПА I.Зеленюком та мiської органiзацiї Спiлки Офiцерiв України В.Скоморохою. Присутнi почули спогади колишнього чотового УПА та в'язня концтабору в Норильську, а також його вiдповiдi на запитання. В.Скомороха розповiв про подiї 12 травня 1944 року та про обставини встановлення пам'ятника воякам УПА влiтку 2002 року. Школярi поклали до пам'ятника живi квiти.

***

9 жовтня вiдбулося освячення престолу Свято-Покровського храму УПЦ Київського патрiархату у м.Славутi.

***

13 жовтня делегацiя славутських осередкiв правоцентристських полiтичних партiй та громадських органiзацiй побувала у с.Гукiв Чемеровецького району областi, де встановлено хрест на мiсцi спалення тiла Головнокомандувача УПА Р.Шухевича. До мiсця подiї з'їхалися гостi з Хмельницької, Рiвненської, Тернопiльської, Львiвської, Вiнницької, Iвано-Франкiвської областей - всього близько трьох тисяч. Славуту представляли двоє ветеранiв УПА - I.Зеленюк та А.Заєдiнов.
Серед учасникiв - голови Рiвненської та Хмельницької обласних державних адмiнiстрацiй В.Червонiй та I.Гладуняк, голова УНП Ю.Костенко, народнi депутати М.Ратушний, С.Хмара, О.Слободян, О.Тягнибок.
Панахиду вiдслужили: митрополит Рiвненський i Острозький Даниїл (УПЦ КП), архiєпископ Хмельницький i Кам'янець-Подiльський Антонiй (УПЦ КП) та єпарх Тернопiльський та Збаразький Михаїл Сабрига (УГКЦ).
Хмельницьке обласне телебачення не знайшло можливостi показати те, що вiдбулося в Гуковi, так само, як i освячення храму в Славутi.