Google
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква УкраїниЗагальні
Останні новини
14-Oct-2004
Жовтень-2004. Середина.

6 жовтня 2004р. вiдбулося чергове засiдання територiальної виборчої комiсiї по 195-му виборчому округу. Головним питанням мав стати розгляд заяв про змiни у складi дiльничних виборчих комiсiй. Однак заступник голови ТВК Т.С.Лиситчук вперто домагалася iншого. Ще напередоднi, 25 вересня, вона намагалася проголосувати й затвердити склад дiльничних комiсiй без наявностi повних спискiв. Якi наслiдки це може потягти за собою, цiлком зрозумiло - аж до визнання виборiв недiйсними. Однак бiльшiсть тодi проголосувала за це - мовляв, потiм вручну допишемо кого треба (а кого треба - не пустимо). Однак пiсля публiкацiї складу ДВК у ЗМI Шепетiвкки, Славути та Нетiшина з'ясувалося, що саме Т.С.Лиситчук найбiльше не влаштовує розподiл керiвних посад у ДВК. Почалися звинувачення на адресу представникiв В.Ющенка, М.Бродського та М.Грабара. При цьому були присутнi спостерiгачi вiд ОБСЄ Т.Бенета та Є.Бетовська. Вони i стали свiдками того, як засiдання ТВК перетворилося в моновиставу панi Лиситчук - обвинувачувальна промова виголошувалася довше, анiж усi iншi виступи, разом узятi, а один з членiв комiсiї - В.Скомороха, через це покинув засiдання. Незважаючи на попередження головi комiсiї М.Трофимчуку про неприпустимiсть зриву засiдання, останнiй все ж надав таку можливiсть панi Лиситчук. Пiсля чого комiсiя вирiшила, що розгляд заяв про участь у роботi ДВК все ж потребує уваги. Сподiваємося, це станеться у найближчi днi i не перетвориться на черговий спектакль.
Мiж тим, в обласному управлiннi здоров'я отримане розпорядження - в усiх пiдроздiлах зiбрати данi про те, за кого будуть голосувати працiвники медичних закладiв усiх рiвнiв разом (!!!) з членами сiмей. Обласному управлiнню автотранспорту також дана цiнна вказiвка, вiд якої воно не зможе вiдмовитися - тiснiше працювати з штабами Януковича. Для чого взяти наочну агiтацiю (портрети) i виставити в усiх людних мiсцях.
...Колись давно-давно, ще лiтом, керiвник штабу "Я." тов.Тигiпко давав чесне комсомольське слово, що нi крихти, нi грама адмiнресурсу не буде, що вiн сам, особисто розбереться, якщо щось схоже станеться.
Чи то таке гниле чесне комсомольське, чи то такий товариш Тигiпко...

***

Бажане чи дiйсне

7 жовтня 2004 року до ТВК по округу 195 завiтала член Центральної Виборчої Комiсiї М.I.Ставничук - аби розглянути лист групи членiв ТВК про стан матерiально-технiчного забезпечення роботи цiєї комiсiї. Станом на вересень було вiдсутнє не лише фiнансування - не вiдкритi були навiть рахунки. А вже жовтень, навiть його середина.
У присутностi представника ЦВК голова тервиборчкому-195 та його заступник зробили вигляд, що нiчого страшного не вiдбувається, i намагалися перетворити зустрiч на звичайне "робоче" засiдання. I хоча для кворуму не вистачало учасникiв (було всього 29 осiб), засiдання було "вiдкрите". Далi - бiльше: були "прийнятi" рiшення про перерозподiл керiвних посад у дiльничних комiсiях в Славутi й районi - неважко здогадатися, що вiд керiвництва усунуто представникiв В.Ющенка, М.Бродського, М.Грабара. Подiбна спроба вже була здiйснена у Шепетiвцi i Нетiшинi - там фокус не пройшов. Не пройшов вiн i в Славутi (з причини вiдсутностi кворуму) - але панi Лиситчук вперто вважає, що все вийшло, славно попрацювали.

***

Минуле

У суботу, 9 жовтня 2004 року, громада Свято-Покровського храму УПЦ Київського Патрiархату встановила хреста поблизу криницi, яку заклали ще за часiв князя Романа Сангушка. Це мiсце - колишнiй "Звiринець", навколо якого 100 рокiв тому були густi лiсовi хащi. Неподалiк є озерце, яке живлять джерела. У цьому ставку пили воду кабани, косулi, iнша дичина, тут розводили вугрiв.
Хрест освятив настоятель Свято-Покровського храму митрофорний протоiєрей о.Микола Бочкай.

***

Традицiї

Українськi вiйськовi традицiї найбiльше пов'язанi з Покровою. 14 жовтня - свято українського козацтва, а також день створення Української Повстанчої Армiї. Цього року до пам'ятника воякам УПА приїхали представники громадськостi мiст Славути та Нетiшина. Серед них - учасники визвольних змагань, члени мiських органiзацiй Конгресу Українських Нацiоналiстiв, Спiлки офiцерiв України (м.Славута), Української Народної Партiї (м.Нетiшин). На мiсцi загибелi воякiв УПА була вiдслужена панахида, покладенi квiти.

***

Ми i вони

В суботу, 9 жовтня, нетiшинцi та славутчани, що вирiшили приїхати на зустрiч з народним депутатом України Ю.Тимошенко до Хмельницького, двiчi були зупиненi представниками мiлiцiї. Ще у Нетiшинi мiлiцiя намагалася не допустити виїзду з мiста пiд приводом технiчного стану автобуса. Удруге, на грицiвському перехрестi (мiж Шепетiвкою та Старокостянтиновом), представники ДАI зняли з автобуса номери i затримали його. Тому лише о третiй годинi люди змогли дiстатися до обласного центру. Втiм, не лише Славута та Нетiшин - з багатьох районiв автобуси просто не випустили (чи з номерами, чи без), студентiв хмельницьких ВУЗiв термiново вивезли на "пiкнiки", по державних установах негласно попередили працiвникiв "краще не ходити" - усе це, попри труднощi для тих, хто практично нелегально змушений був добиратися до обласного центру, дало прекрасний рекламний ефект - площа була практично заповнена, i навiть лiнивий не мiг не знати, що сталося в мiстi та областi у суботу.
Мiж тим, на зворотному шляху, поблизу Шепетiвки, працiвники ДАI знову зупиняли автобуси. Акцiя "знiми номер" була продовжена - вочевидь, такий у них був спецiальний день.
Бо робота в них завжди спецiальна.